U veoma uzbudljivom meču odigranom u Trebinju, košarkaši Leotara savladali su večeras sarajevske Sparse rezultatom 74:65, u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH.

Pao je na startu sezone ABA 2 ligaš u Trebinju i jedan od glavnih favorita za titulu. U meču u kome su se ekipe 35 minuta smjenjivale u vođstvu, više volje, htjenja i znanja na kraju su pokazali domaći košarkaši koji su meč završili najvećom prednosti tokom meča.

Prva četvrtina je, kao i veći dio meča protekla u smjenjivanju ekipa u vođstvu a na odmor odlaze Trebinjci sa +1 na svom kontu. Neizvjestan susret je nastavljen i u drugoj dionici, koju su za nijansu bolje odigrali gosti predvođeni Ajdinom Vrapcom, bivšim igračem beogradskog Partizana. Na poluvremenu je bilo 33:36 za Sparse.

Predvođeni šuterski raspoloženim Rikalom i Šakotićem Trebinjci treću dionicu rješavaju u svoju korist, a pred posljednji period igre na semaforu je stajalo 55:52 za domaće.

Situacija u prvoj polovini posljednje četvrtine nije obećavala srećan završetak po domaće, iako se igralo u rezultatskom egalu. Sudijska trojka Vladimir Marić, Tomislav Stapić i Danijel Vlaho tokom cijelog meča je imala izuzetno čudan kriterijum dijeljenja pravde, da bi šest minuta prije kraja meča isključili, zbog dvije vezane tehničke greške, Marka Rikala, a minut kasnije je iz igre zbog pet ličnih grešaka morao Dejan Šakotić. Do tog momenta ovaj dvojac je postigao 38 od 60 Leotarovih koševa.

Ipak, u posljednjih pet minuta ekipa trenera Mira Vukoja zaigrala je odličnu košarku i došla do zaslužene pobjede. U tom periodu značajno je pomenuti sigurna izvođenja slobodnih bacanja Aleksandra Andrejevića, kao i pogotke Damjana Miloševića i Marka Raičevića.

Sarajevska ekipa je katastrofalno šutirala za tri poena, svega 20% usješnosti (6/30), dok su Trebinjci bili mnogo konkretniji u šutu iz igre (8/23 za tri i 17/30 za dva poena).

Najefikasniji igrač meča bio je Marko Rikalo sa 23 poena, dok je Dejan Šakotić ubacio 15, koliko je dao i najefikasniji igrač Sparsa Adin Vrabac. Nedim Buza i Nedžad Muratović su upisali po 13 poena, a kod Leotara Andrejević je upisao devet poena, po sedam su ubacili Vladimir Aleksić i Damjan Milošević, šest Marko Raičević, pet kapiten Ninković, dok je dva poena na kontu ostvario Srđan Damjanović.

U narednom kolu Leotar gostuje ekipi Igokee u Aleksandrovcu.