Spletom nesrećnih okolnosti ali i dobrom igrom izabranika Andree Đanija odbojkaši Srbije ostali su bez plasmana u finale 30. Evropskog prvenstva u Poljskoj, pošto su poslije vođstva od 2:0 protiv reprezentacije Njemačke poraženi rezultatom 2:3.

Istovremenu su fudbaleri Srbije ubjedljivo savladali Moldaviju u Beogradu rezultatom 3:0 okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Strijelci za Srbiju bili su Mijat Gaćinović, Kolarov i Mitrović.

Ovom pobjedom i remijem Irske u Tbilisiju protiv Gruzije Srbija je ostala usamljena na čelu tabele sa dva boda prednosti nad Irskom kojoj gostuje u utorak.

***

EP Poljska, polufinale:
Srbija – Njemačka 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15).
Odbojkaši Srbije - Foto: Novosti.rs

Izabranici Nikole Grbića nisu uspjeli da se plasiraju u finale EP, pošto su poslije velike borbe poraženi od Njemačke 3:2.

Imali su „orlovi“ sve u svojim rukama, prednost od 2:0 i dvije meč lopte u četvrtom setu, ali su uporni Nijemci uspjeli da se vrate iz mrtvih i ostvare veliku pobjedu.

Srpska selekcija će se u nedjelju od 17.30 boriti za bronzanu medalju.

Protivnik Njemačke u finalu će biti pobjednik iz duela između Rusije i Belgije.

***

Srbija - Moldavija (foto: Starsportphoto) -

Fudbaleri Srbije su po teškom vremenu i jakom pljusku odigrali veoma dobro i pokazala razliku u klasi u odnosu na Moldavce, ostvarivši četvrti trijumf u sedmom kolu kvalifikacija.

Golove za Srbiju postigli su Gaćinović u 20, Kolarov u 30, Mitrović u 82. minuti.

Utakmicu na stadionu u Humskoj obilježio je i povratak Adema Ljajića u nacionalni tim poslije više od dvije godine odsustva, a vezista Torina u 66. minutu zamijenio je Tadića.

‘Orlovi’ sada imaju 15 bodova, dva više od Republike Irske koja je kiksnula i remizirala na gostovanju Gruziji.