Fudbalerima Veleža nikako da krene ove sezone. U Nevesinju su pretrpjeli još jedan poraz koji ih je zakovao za dno tabele.

Gost na Gradskom stadionu u 5. kolu Druge lige RS – istok bila je Ilićka koja se sa tri boda probila na drugu poziciju, prenosi portal Radio Nevesinja. Velež je dobro igrao do sredine drugog poluvremena, ali  je u finišu posustao dozvolivši Brčacima da naprave potpun preokret.

Vel Ili 2

Prvo poluvrijeme proteklo je u dinamičnoj igri sa obje strane . Gosti  su igrali otvoreno što je utakmicu učinilo zanimljivijom. Za razliku od nekih prethodnih susreta Velež je danas prvu pravu priliku pretvorio u pogodak. Prodanović je u 21. minutu  izveo slobodan udarac iskosa, Petković   je vratio loptu u peterac, a Bratić glavom sproveo u mrežu gostiju. Ilićka je izjednačila samo nekoliko minuta kasnije. Na oštar centaršut, glavom je reagovao Marković i matirao Zurovca.

U drugom poluvremenu tempo je malo opao i uglavnom se igralo između dva šesnaesterca. Stekao se utisak da su gosti zadržali više svježine u finišu. Domaće fudbalere nije prenuo ni promašeni penal Brčaka. Poslije jedne kontre  šest minuta prije kraja Trujić je pobjegao odbrani Nevesinjaca i postavio konačan rezultat. Da stvar bude gora za Velež  Vučetić zbog povrede nije mogao nastaviti susret, a pošto je trener Mišeljić iskoristio sve zamjene, domaći su ostali brojčano slabiji na terenu. U takvim okolnostima nisu uspijeli napraviti neko ozbiljniju priliku do kraja susreta.

Poslije pet kola Velež je u ozbiljnom bodovnom deficitu i moraće što prije da konsoliduje redove ukoliko želi opstanak u ovom rangu takmičenja. U 6. kolu gostovaće lideru prvenstva Slogi, a prije toga odigraće kup utakmicu sa Podrinjem.

Vel Ili 4

VELEŽ – ILIĆKA 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 250. Sudija: Dušan Berak (Trebinje). Strijelci: 1:0 Bratić, 1:1 Marković, 1:2 Trujić. Žuti kartoni: Šiljegović, Milidrag, Grujičić (Velež), Jović, Kikić, Krajšumović (Ilićka).

VELEŽ: Zurovac, Petković, Vučetić, Šiljegović, Prodanović (Drašković),Kovačević (Topalović), Bratić, Radović, Milidrag, Grujičić, Radulović (Grubačić).

ILIĆKA: Jović,Bojić (Krajišnik), Bošković, Šavija, Trujić, Arsić, Zimonjić, Kikić, Mišković (Grubešić), Krajšumović, Marković.