U 14. kolu Druge lige RS – istok fudbaleri Veleža savladali su Famos rezultatom 3:0 i tako napravili lijepu uvertiru pred četvrtfinale Kupa RS sa Radnikom koje je na programu u utorak 14. novembra.

Nevesinjci su i juče posao završili u prvom poluvremenu. Krenuli su napadački i već u 11. minutu preko Petkovića došli u vođstvo. Na 2:0 povisio je Radović u 22. minutu. Nakon opravdano dosuđenog penala Petković je u posljednjem minutu prvog dijela sa bijele tačke po drugi put savladao golmana gostiju, prenosi portal Radio Nevesinja.

Vel Fam 2

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Domaći su rutinski priveli utakmicu kraju.

Veležu je ovo treća uzastopna prvenstvena pobjeda, ostvarena gotovo na identičan način. Četa Mijata Mišeljića postaje prepoznatljiva po furioznom početku utakmice kada običnu steknu rezultatski kapital koji kasnije uspješno održavaju.

Po osvojenim bodovima u posljednjih 10 kola Velež je druga ekipa po uspješnosti na drugoligaškom istoku. Ostaje žal zbog lošeg starta prvenstva, ali sve su prilike da će nevesinjski sastav prvi dio takmičenja završiti u gornjem dijelu tabele.

Vel Fam 4

Poslije lijepe fudbalske predstave protiv ekipe iz Vojkovića Velež  se okreće predstojećoj utakmici četvrtfinala Kupa RS. Gost na Gradskom stadionu u utorak biće Radnik iz Bijeljine. Susret počinje u 13:30 časova.

Uprava kluba poziva navijače da  podrže igrače u njihovom nastojanju da iznenade premijerligaša i tako ostvare istorijski uspjeh u najmasovnijem takmičenju Republike Srpske.

Vel Fam 5

VELEŽ – FAMOS  3:0 (3:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Tadić (Pale).Strijelci: 1:0 Petković, 2:0 Radović, 3:0 Petković.

VELEŽ: Zurovac, Topalović (Šarenac), Kovačević, Petković, Šiljegović (Milidrag), Prodanović, Bratić, Radović, Repović, Radulović, Bakoč (Grubačić).

FAMOS: Remić, Tambur, Lučić, Samardžija, Perović, Ruduljić, Tešanović, Šešlija (Purković), Otović, Bjelica, Mičić.

Izvor: Radio Nevesinje