Karatisti KK „Velež“ iz Nevesinja osvojili su sedam medalja ( četiri zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane) na 16. tradicionalnom Međunarodnom karate turniru „Šodan kup  i Kup nacija“ koji je održan u Prijedoru.

Mlađi kadet Miloš Pantić osvojio je prvo mjesto u katama pojedinačno i drugo mjesto u borbama.

U katama pojedinačno, u konkurenciji starijih pionirki, zlatnim odličjem okitile su se Vladana Sikimić i Tamara Popović, a kata tim  u kojem je bila i Nikolina Mavrak osvojio je medalju istog sjaja.

U borbama pojedinačno, u konkurenciji mlađih kadeta treće mjesto podijelili su Saša Kostić i Vladimir Purković.

Trener KK „Velež“ Bojan Ivanišević bio je zadovoljan učešćem nevesinjskih  karatista na turniru u Prijedoru. Najavio je učešće na nova dva takmičenja: Prvenstvo RS i Međunarodni karate kup „Banjaluka 2014“.

Na turniru „Šodan kup“ u Prijedoru učestvovala su 492 takmičara iz 27 klubova iz Republike Srpske, FBiH i Srbije.

Izvor: Radio Nevesinje