Fudbaleri Veleža ostvarili su treću uzastupnu pobjedu u Drugoj ligi RS – istok. Na Gradskom stadionu savladali su Sutjesku iz Foče golom Darka Repovića u finišu utakmice.

Po teškom terenu rivali su odigrali kvalitetnu utakmicu. Sutjeska je stvorila više prilika u prvom, a Velež u drugom poluvremenu. Kako je susret odmicao Nevesinjci su bili sve bolji i dva minuta prije kraja na ubacivanje sa strane odlično je reagovao Repović i sproveo loptu u mrežu.

Trećom pobjedom u nizu Velež je znatno uvećao bodovni saldo i sada je na petoj poziciji. Nevesinjci su tako napravili lijepu uvertiru za četvrtfinalnu utakmicu Kupa RS protiv Tekstilca. Ukoliko u srijedu savladaju ekipu Dervente ostvarili bi najveći domet u ovom takmičenju.

РУКОМЕТАШИ ХЕРЦЕГОВИНЕ ПОРАЗИЛИ ФЕЊЕРАША

U 9. kolu Prve lige RS rukometaši Hercegovine savladali su u Srpcu istoimenu ekipu rezultatom 25:23. Nakon nešto lošijeg izdanja u prvom poluvremenu, Nevesinjci su u nastavku zaigrali mnogo bolje. Ipak sve do samog kraja morali su uložiti mnogo truda da poraze rivala.

Najefikasniji u redovima Hercegovine bili su Nikola Ivanović i Čabrilo sa po šest golova.

Sa ovom pobjedom Hercegovina je sa Derventom i dalje ostala na čelu tabele. U narednom kolu u Nevesinje stiže banjalučka Mladost.

Izvor: Radio Nevesinje