Rukometaši Hercegovine neprijatno su iznenadili navijače na premijeri nove sezoni. U 2. kolu Prve lige RS poraženi su sinoć u Nevesinju od Bijeljine rezultatom 24:19.

Bio je ovo prvi prvenstveni poraz Hercegovine na domaćem terenu još od maja prošle godine.

Početak utakmice nije nagovještavao ovakav ishod. Nevesinjci su preko razigranog Čabrila stekli lijepu prednost i činilo se da bez problema hitaju ka novoj pobjedi. Pad u igri bio je primjetan već u finišu prvog poluvremena, ali su domaći na odmor ipak otišli sa tri gola prednosti.

U nastavku su nevesinjski rukometaši potpuno izgubili konce igre. Pravili su netipične greške i imali veliki broj izgubljenih loptu. Imali su i razigranog rivala koji je preko raspoloženih Petkovića i Šolje u 46. minutu potpuno preokrenuo rezultat. Кako se utakmica bližila kraju gosti su bili sve sigurniji, a Nevesinjci su ostali bez ideje u napadačkim akcijama.

Priliku za popravni Nevesinjci će imati u narednom kolu kada gostuju Jedinstvu 2015.

HERCEGOVINA – BIJELJINA 19:24 (12:9)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 250. Sudije: Janko Trnčić, Marko Džebo ( I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (8 min), Bijeljina (4 min). Sedmerci: Hercegovina 4 (2), Bijeljina 2 (2).

HERCEGOVINA: Samardžić (1), Vučinić, Višnjevac, Čabrilo (9), Laketa, Ni. Ivanović (2), Šarenac, Babić (2), Avdalović, Dragović, Buha, Pantić, Vučić, Zurovac, Ambulija (3), Ne. Ivanović (2).

BIJELJINA:Đerić, Jeftić (2), Šolja (4), Ljubinković (1), Žarković, Petković (12), Lazić (3), D. Lontoš (1), Spasojević, L. Lontoš, Škorić, Rankić (1).