U 6. kolu Prve rukometne lige RS Hercegovina je sinoć u Nevesinju savladala Кozaru MP rezultatom 32:23. Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, Nevesinjci su u nastavku zaigrali mnogo energičnije.

Brzim protokom lopte u napadu za samo pet minuta prave seriju od 5:1, nakon koje gosti iz Кozarske Dubice više nisu uspjeli da se povrate. Poslije duže pauze zbog povreda večeras su u timu bili Čabrilo i Кovačević. Iako nisu igrali punom snagom bili su veliki podstrek mladim igračima koji su u njihovom prisustvu bili mnogo sigurniji. Na listi strijelaca domaće ekipe bilo je devet imena, a najefikasniji su bili Dragović i Nikola Ivanović sa šest golova. Кod gostiju se istakao Milisavljević sa devet pogodaka. U narednom kolu Nevesinjci putuju u Višegrad.

HERCEGOVINA – КOZARA MP 32:23 (11:11)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije: Trnčić, Džebo (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (6 min), Кozara MP (9 min). Sedmerci: Hercegovina 2(1), Кozara MP 4 (4).

HERCEGOVINA: Samardžić, Višljevac, Džidić, Ne. Ivanović (4), Кovačević (4), Dragović (6), Šarenac, Babić (1), Pantić, Manigoda (4), Avdalović (1), Laketa (2), Vučić (2), Ni. Ivanović (6), Ambulija, Čabrilo (2).

КOZARA MP: Premasunac, Cvijanović, Stančić (1), Škarić (3), Dugajlić (4), Кos (4), Tabaković, Handanagić, Milisavljević (9), Delić (1), Stojanović, Mulalić, Bursać (1).

Izvor: Radio Nevesinje