Košarkaši trebinjskog Leotara ostvarili su i desetu uzastopnu pobjedu u prvoligaškom karavanu Srpske na gostovanju kod višegradske „Varde HE“ rezultatom 66:86 (17:19, 11:16, 22:34, 16:17).

Poslije neizvjesnog poraza od „Borca“ domaći košarkaši su dočekali ekipu iz Trebinja i nisu mogli do pobjede. U prvoj četvrtini nijedna ekipa nije imala veliku prednost, a to prvi čini „Leotar“ sredinom druge četvrtine kada odlazi na +7.  Nekih deset minuta kasnije gosti prvi put stižu i do dvocifrene razlike i to su samo povećavali i lagano održali do kraja.

Najefikasniji na meču bio je Sudžum sa 27 poena, Stanimirović je postigao 12, a u pobjedničkom timu Raičević 16, koliko i Radmilović uz 12 skokova, Šakotić je imao 14, a Vuković i Milešić po 11.

Leotar je na čelu tabele Prve lige RS uz ekipu banjalučkog Borca, sa maksimalnim brojem bodova i bez poraza u dosadašnjem toku šampionata.