Košarkaši Leotara večerašnjim nastupom u svojoj dvorani, koja je bila popunjena gotovo do posljednjeg mjesta, završili su prvi dio takmičenja u Prvoj ligi RS sa impresivnim skorom od 11 pobjeda, bez ijednog poraza.

Ovogodišnjem najprijatnijem iznenađenju košarkaškog karavana Srpske na put nije mogla stati do ovog kola takođe neporažena ekipa banjalučkog Borca. Slavio je Leotar ubjedljivim rezultatom 91:71, po četvrtinama 18:20; 23:12; 23:21; 27:18.

Poslije početne inicijative Borca u prvoj četvrtini u drugoj dionici, posebno u njenoj završnici, Leotar je prelomio meč i prednost na svoju stranu i do kraja meča zrelom igrom lagano povećavao prednost. Dobar dio meča simultanku sa igračima Borca igrao je Dejan Šakotić, koji je na kraju meča na svom kontu upisao 30 poena za nepunih 39 minuta koliko je proveo na parketu.

Odlični su bili i ostali košarkaši domaćina, a pojedini potezi mladih Milešića i Raičevića govore u prilog činjenici da je prošlogodišnje napuštanje elitnog razreda bh. košarke samo privremena slabost trebinjskog kluba i da košarka u Trebinju ima svijetlu budućnost. Raičević je upisao 15 poena za Leotar, Radmilović, Vuković i Milešić po 11, Tunguz 8, Fimić 4 i Milidragović 1 poen.

Kod gosti iz Banjaluke najefikasniji je bio Lončar sa 21 poenom za 28 minuta na parketu, dok je Vučković ubacio 15.

Na poluvremenu utakmice publici u dvorani predstavili su se mališani, polaznici Škole sporta Sportskog društva „Leotar“ sa svojim trenerima.

Leotaru u petak predstoji polufinalni meč Kupa RS na svom parketu protiv starog znanca iz Premijer lige BiH, ekipom Mladosti iz Mrkonjić Grada. U utorak će se prvotimci trebinjskog kluba Šakotić i Radmilović, zajedno sa trenerom Šegrtom, naći na velikoj košarkaškoj smotri u Zvorniku, koji je domaćin ovogodišnjeg „Košarkaškog sabora RS“.