Budućnost šokirala Crvenu zvezdu u Beogradu u prvom meču finalne serije ABA lige
(VIDEO) Gordić i Ivanović utišali Pionir

Iako su pred meč Beograđani bili favoriti, to na terenu nisu opravdali, pa je Budućnost nošena sjajnim Nikolom Ivanovićem i Nemanjom Gordićem stigla do velike pobjede u nekadašnjem “Pioniru“ 80:76.

Bolje je Budućnost otvorila meč, pogodila više šuteva, ali je Crvena zvezda uspjela krajem prve četvrtine da se stabilizuje, a onda i upotpnosti preokrene rezultat, te drži prednost do kraja poluvremena.

I početak 3/4 pripada Beograđanima, ali onda novi pad u igri. Budućnost igra bolje, kontroliše utakmicu, i pred posljednju dionicu imaju +6, 57:63.

Nastavili su i u posljednjem periodu da igraju odlično, te poslije poena Landryja imaju i maksimalnih +10, 61:71. Ipak, vratila se Zvezda i iz toga, stigla na 72:75, ali snage za više nije imala, pa Budućnost pravi brejk i vodi u finalnoj seriji.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 20 poena, Nemanja Gordić je ubacio 18, uz 4 asistencije i tri skoka. Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Alen Omić koji je ubacio 14 poena.

Izvor: Agencije