Sinoć je u odličnoj atmosferi, koja je bila nagrada za sjajnu polusezonu, u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” Leotaru u goste došla ekipa Mladosti iz Mrkonjić Grada u okviru polufinala Kupa RS.

Košarkaši Mladosti, koji u svojim redovima imaju nekoliko Leotarovih prvotimaca iz prošle godine, nadigrali su sastav Dražena Šegrta i tako Trebinjcima nanijeli prvi ovosezonski poraz.

Rezultat utakmice bio je 61:79, po četvrtinama (15:21) (13:9) (18:27) (15:22). Ipak utakmica je bila veoma zanimljiva, i pored velike razlike u kvalitetu treba istaći da je Mladost standardni premijerligaš te da ima dva izuzetno kvalitetne petorke, dok je klupa Leotara “poprilično tanka”.

No, krenimo od početka: gosti su krenuli silovito. Leotaru nisu pomogle ni tri lične greške, možda pomalo prestrogo dosuđene Šakotiću, prvoj violini trebinjskog tima.  Knežević je od 8 poena svoje ekipe postigao svih 8. Igrač sa brojem 14 gotovo da nije promašio šut, i do kraja utakmice postigao je sjajnih 22  poena, što je u obje ekipe najbolji skor. Pored njega, u ekipi Mladosti istakao se Mijović koji je sa nekoliko trojki u trećoj četvrtini zamrzao navijače svog bivšeg kluba. Još jedan bivši igrač Leotara, Vladimir Aleksić, nekada nosilac igre Leotara, svom je “matičnom klubu” ubacio 13 poena i tako dao veliki doprinos pobjedi svoje ekipe.

Poslije sjajnog otvaranja 11:2, trener domaćina zatražio je tajm-aut, nakon čega se Leotar potpuno stabilizuje na terenu i dolazi do 13:14. Leotar je poslije ove pauze i vrlo lošeg otvaranja meča napravio seriju 11:3, što je Igoru Sladojeviću, treneru Mladosti bio signal da zatraži timski tajm-aut.

Poslije ovoga, gosti ponovo preuzimaju primat i prave svoju seriju od 2:7, tako da je rezultat na kraju prve četvrtine bio 15:21.

Druga četvrtina bila je drugačija i jedina je četvrtina u kojoj je Leotar izvukao pozitivan ishod. Slavili su domaći rezultatom 13:9. Počinje poenima Šakotića, a zatim sjajna asistencija Raičevića za Milidragovića donosi Leotaru rezultat 20:21. Raičević svojim devetim poenom dovodi Leotar u prvo vođstvo, a Srđan Milanović realizuje jedno od svoja dva slobodna bacanja, tako da je rezultat 6:43 sekunde do kraja prve dionice igre bio poravnat 22:22.

Uslijedio je par brzopletih napada sa obje strane, a nije se istakao Milešić koji danas nije imao svoj dan, te je poslije nekoliko promašaja za tri poena, napustio igru.

Dugo je stajao rezultat 22:22 da bi Vuković donio novo vođstvo Leotaru na spektakularan način pošto je uspio zakucati loptu u mrežu pored tri igrača Mladosti koji su bili u reketu. Raičević realizuje dva slobodna bacanja i Leotar odlazi na +4.

Prvi poeni Mijovića došli su u lošem trenutku za Leotar kada je trebalo napraviti prednost. Gosti ubrzo stižu rezultat i čak ga preokreću. Do kraja poluvremena Leotar ponovo dolazi do 28:28, pošto svoja dva slobodna bacanja realizuje Milešić, koji je na ovoj utakmici postigao 4 poena, sva 4 s linije penala.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 28:30.

Drugo poluvrijeme počelo je u drugom tonu i ono je ipak pokazalo da je ekipa Mladosti bolja, te da se Leotar teško može nositi sa njom. Vuković dobija nesportsku, a gosti ubrzo odlaze na +9. Uslijedila je sjajna asistencija Radmilovića za Šakotića koja Leotaru donosi -7. Šakotić se vratio na teren i svojim devetim poenom dodatno smanjio razliku 4:14 sekundi do kraja, rezultat je bio pristojnih 37:44 za gostujući sastav koji predvodi Igor Sladojević.

Poslije ovih nekoliko sjajnih akcija izvode gosti i drže razliku na oko 7-8 poena. Treća četvrtina je bila ono što je najviše dobroga Leotaru donijelo u protekloj polusezoni, ipak u ovoj utakmici odbrana domaćeg tima nije izdržala i može se reći da je ovo bio prelomni trenutak utakmice.

Četvrta četvrtina bila je svojevrsno priznanje poraza domaćih, jer je trener Šegrt u igru uveo i nešto mlađe pulene.

U svojoj izjavi za HP Media Group, Dražen Šegrt osvrnuo se na ovu utakmicu:

“Prije svega htio bi da čestitam ekipi Mladosti iz Mrkonjić Grada, mi nismo uspjeli. Očigledno je da se radi o klubu iz lige koja je bolja od nas, jedan na jedan su dobili skoro sve duele, pogotovo na centarskim pozicijama, a mi nismo imali ideju kako da se branimo. Stajali smo u reketu, a u stvari dobili smo dosta trojki od Mijovića, Radivojevića i ostalih bekova. Mi imamo jako dobru sezonu, ispunili smo sve svoje planove. Potajno smo se nadali da možemo uspjeti u ovoj utakmici, ali eto, nije išlo.” rekao je on i dodao:

“Pohvale idu svima od mojih igrača, nekad iskoči Raičević, nekad Šakotić, nekad Milešić ili  Luka Radmilović, nemam ništa da zamjerim igračima, kako smo pripremili utakmicu, tako smo i dočekali meč. Ovo nije neočekivano, zahvaljujem se publici što je došla u ovom broju. Mi idemo na zasluženi novogodišnji odmor i nastavljamo sa radom poslije praznika”, zaključio je Šegrt.