Sinoć je na parketu Sportske dvorane Miloš Mrdić u Trebinju odigrana završna utakmica plej ofa Prve lige Republike Srpske za promociju u najviši rang takmičenja. Košarkašice Trebinje 03, juče su svojom trećom pobjedom u tri susreta protiv ekipe Kozare iz Gradiške postale prvakinje Prve lige Republike Srpske.

Rezultat sinoćnje utakmice bio je 90:59, po četvrtinama (27:12, 18: 9, 20:15, 25:23). Malene su slavile u sve četiri dionice igre i vrlo sigurnom igrom porazile gošće iz Gradiške.

Jedina prednost ekipe Kozare bila je u prvom minutu kada su Izabranice Mihajla Trivunovića vodile sa 2:0. Sve poslije toga išlo je u korist izabranica Milorada Nadaždina.

Već  poslije prve četvrtine „Trebinje 03“ je vodilo 27:12, a poslije toga razlika se samo povećavala u korist domaćeg sastava koji potpuno zasluženo slavi promociju u Premijer ligu.