Danas je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ u Trebinju odigrana utakmica 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkašice, u kojoj su igračice “Leotar 03” slavile protiv ekipe Brčanka iz Brčkog konačnim rezultatom 76:68, po četvrtinama (20:18, 22:13, 20:18, 14:19). U prve tri dionice popularne „Malene“ stvorile su veliku prednost, a gošće su pobjedu jedino ostvarile u četvrtoj četvrtini.

Gošće su povele, a za izjednačenje pogađa Milaković. Kajtaz ne pogađa za tri baš kao i Kešeljević na drugoj strani. Potom Lević realizuje jedno od dva bacanja, a Kešeljević realizuje oba bacanja što donosi Leotaru prvo vođstvo na utakmici od 6:5. Potom pogađa Milaković na odličnu asistenciju Milanović. Ista osovina donosi nove poene Leotaru za 10:5. Halilović ubacuje svoj četvrti poen za Brčanku, a Kešeljević realizuje oba bacanja za 14:7. Kurtalić pogađa za 16:9, a potom Dostinić pogađa na sjajnu asistenciju Kešeljević „iza leđa“. Bilo je 20:16 kada pogađa Halilović. To je i bio rezultat prve četvrtine.

Halilović pogađa na otvaranju druge četvrtine za 20:20, međutim nakon toga za Leotar Milanović ubacuje svoj četvrti poen. Uslijedio je deveti poen Marije Kešeljević i njena prva trojka na utakmici što je popraćeno velikim oduševljenjem među navijačima domaćih. Kajtaz dobija nesportsku, a Kešeljević realizuje jedno od dva bacanja. Na drugoj strani Halilović takođe pogađa jednom od dva pokušaja sa linije penala. Milanović vrlo atraktivno pogađa za Leotar . Rezultat je tako bio 37:27. Uslijedili su poeni Gordić, a potom Kešeljevič ubacuje svoj 12-ti poen. Milaković relizuje jedno od dva bacanja. Buzanin pogađa koš „Malenih“ uz dodatno slobodno bacanje koje i realizuje za 42:31 rezultat na poluvremenu utakmice. Drugu četvrtinu Leotar je riješio u svoju korist sa ubjedljivih 22:13.

Drugo poluvrijeme počinje poenima Jokanović, potom za Brčanku pogađa Lević, a za 46:33 pogađa Jokanović. Ista igračica precizna je i u sljedećem napadu za domaće. Gordić pogađa za najveću razliku od 50:35. Smanjuje igračica Brčanke Ilić. Za gošće se ponovo upisuje Lević, a četvrti poen za svoju ekipu upisuje u Rokvić. Halilović relizuje oba bacanja za 52:45 i samo minus sedam. Bio je to njen dvanaesti poen na okršaju. Dostinić pogađa za Leotar ’03 za 54:45, a  potom Lević ponovo biva precizna. Kraj treće četvrtine pripao je domaćim košarkašicama. Najprije je precizna bila Dostinić za dva, potom Gudelj, a  Kešeljević ubacuje svoju drugu trojku. Ovu seriju prekida Halilović, da bi za kraj ovog perioda igre Kešeljević relizovala jedno od dva bacanja. Konačni rezultat u trećoj četvrtini bio je 20:18, baš kao i u prvoj.

Posljednja dionica igre počela je tako što je Kešeljević realizovala oba bacanja. Gudelj pogađa za tri poena za Leotar, a Milanović ubacuje svoj deveti poen za 70:53. Halilović realizuje oba bacanja, a trojku ubacuje Kajtaz za Brčanku. Kešeljević ubacuje za dva, a potom za gošće pogađaju Kajtaz i Halilović dva puta. Četiri minuta do kraja rezultat je bio 72:66, što je davalo nadu Brčanki. Lević pogađa za dva, Kešeljević je potom imala 6 bacanja u tri napada, a od toga je samo dva ubacila. Kešeljević ipak pogađa za 76:68, što je bio i konačni rezultat, i 25-ti poen na meč fantastične liderke trebinjske ekipe.

Milorad Nadaždin trener „Malenih“ dao je svoj osvrt za naš portal:

„Zadovoljni smo što smo pobijedili, čeka nas gostovanje Željezničaru koje nam treba za treće mjesto u plej-ofu. Borili smo se čitavu sezonu i potajno nadali plej-ofu, a ostao je još samo jedan korak do toga. Veliki je pritisak bio i veliki broj slobodnih bacanja smo promašili što nije bio slučaj u prethodnim utakmicama. Ovo je i fizički i psihički pritisak, a cure se sve više troše kako sezona ide kraju. Ova utakmica se morala dobiti i morali smo izboriti plasman u plej-of. Želim čestitati djevojkama na odricanju i žrtvi u toku ove sezone. Pokazale su da vrijede, iako su mnogi bili skeptični kako će se snaći u Premijer ligi BiH,“ završio je Nadaždin.