U 22. kolu Prve lige Republike Srpske košarkaši Leotara su sinoć na svom parketu pobijediili ekipu „Student Igokea“ rezultatom 93:81.

Zbog obaveza ekipe „Student Igokee“ u final-four-u juniorske ABA lige, meč je odigran sinoć iako je njegov prvobitni termin bio za deset dana.

Leotar je krenuo odlučno već u prvoj četvrtini kada je napravljena dvocifrena razlika, a na poluvremenu je već bilo 20 poena razlike – 52:32.

U posljednju dionicu meča ušlo se sa 74:47 na semaforu, da bi mladi sastav Student Igokee u posljednjoj dionici uspio poraz dovesti na podnošljivu mjeru, za konačnih 93:81.

U ekipi trebinjskih plavo-bijelih najefikasniji su bili Dejan Šakotić sa 17 poena, a Damjanović, Ninković i Milidragović su postigli po 13 poena. Kod „Studenata“ izuzetno raspoložen je bio Živković sa 26 ubačenih poena.

Leotar predstojećeg vikenda igra posljednju utakmicu regularnog dijela sezone u Zvorniku, a u plej-of Trebinjci najvjerovatnije ulaze sa druge pozicije, osim u slučaju da banjalučki Borac bude poražen na gostovanju ekipi Radnika BN Basket ili u domaćem meču protiv Sutjeske iz Foče.