Sinoć je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ domu košarkaša Leotara odigrana „majstorica“ polufinala Prve lige RS u košarici u kojoj je domaćin savladao Sokolac konačnim rezultatom 103:75, nakon što je na poluvremenu rezultat bio 58:39.

Bila je to sjajna predstava domaćih koja je od prvog do posljednjeg minuta bila skoncentrisana na svoj cilj, a to je pobjeda i plasman u finale. Ove godine se nije desio Bratunac i Leotar je sasvim zasluženo u finalu. Rezultat po četvrtinama je bio 24:18, 35:21, 19:15. 26:21. Iako je kalendarski proljeće Leotar je ostavio Sokolac na minus 28.

Počelo je poenima Ninkovića, rezultat je bio 4:0 u 3. minutu. Gosti, pogađaju trojku, a precizan je bio Šakotić na asistenciju Ninkovića. Gosti pogađaju još jednu trojku, a Šakotić pogađa ponovo za 11:6. 18:9 bilo je u 8. minutu. Potom pogađa i Ninković, a Pečenica ubacuje trojku. Precizan je i Milidragović za 24:15. Leotar je dobro ušao u utakmicu, a u nastavku su bilo još bolji.

Šakotić pogađa svoj deseti poen za 30:21. Gosti se približavaju, a potom ponovo precizan je bio Šakotić u 14. minutu dolazi do tada najveće prednosti od 38:20. Pečenica pogađa trojku, a istom mjerom uzvraća Šakotić – prva violina Lea i najveća uzdanica trenera Šegrta. Bilo je 41:33 kada strateg domaćih Dražen Šegrt koji je sjajno vodio ovu utakmicu traži tajm aut, Leotar je u 17. Minut imao veliku prednost do 48:33. Gosti dobijaju tehničku da bi u 20. minutu rezultat bio 53:36. Ubrzo je Leotar bio još bolji. Bili su sjajni domaći i u odbrani i u napadu pa je rezultat uskoro bio 55:39. Na poluvrijeme je Leotar otišao sa plus 19, ali nije se imao namjeru na tome zaustaviti, nego je odlučio potući protivnike do kraja.

Tunguz na otvaranju druge dionice pogađa trojku za 63 39 i nastavlja seriju Leotara od 7:0. Pečenica ubacuje trojku, a uslijedila je nesportska greška za goste. U 27. minutu Leotar je vodio 69:46.  Šegrt taži tajm aut nakon koga sjajni Damjanović ubacuje svoj 13 poen, pogodio je i Ninković u sljedećem napadu. Bilo je 77:54 nakon 25 poena najefikasnijeg igrača Leotara Dejana Šakotića, koji je i večeras bio na visini zadatka i zadavao mnogo problema gostima.

Posljednja četvrtina počela je sa asistencijom Ninkovića za Šakotića. Ista osovina ponovo pogađa i Leotar dolazi na 79:54 u 33. minutu. Uskoro je bilo 88:58 i ogromnih plus trideset. Ovaj podatak govori o tome koliko je Leotar bio nadmoćan sinoć. Slavlje na tribinama je već počelo. „Mladi Tigrovi“ su bili u ekstazi i svojom pjesmom bodrili su ekipu. 90:58, najveća prednost Leotar bila je signal Tomislavu Tamburiću da zatraži timski tajm-aut. Marković ubacuje trojku, a na drugoj stani uzvraća Damjanović svojom drugom trojkom i 18-tim poenom. 95:68 bilo je  3:40 do kraja. Milidragović koji je ove sezone pokazao veliki napredak, ubacuje svoju treću trojki i pogađa jubilarni 100-ti poen za Leotar. Gosti smanjuju a Šegrt tada vidi priliku da uvede i neke manje iskusne igrače, pošto je pitanje pobjednika bilo riješeno.  Do kraja  trojku pogađa mladi Popara za 103:75.

Leotar je tako u finalu plej-ofa za prvaka Republike Sprkse, gdje ih očekuje ekipa Borca iz Banja Luke. Oni su sada jedina prepreka Leotaru ka toliko željenom proboju i povratku u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.