Košarkaši Leotara pobjedili su večeras ekipu Bijeljina BN Basketa rezultatom 71:83, po četvrtinama 17:21, 16:19, 16:25, 22:18.

Od prvog podbacivanja koje je „osvojio“ Đoko Ninković, Leotar je bio superioran rival u ovom meču. Od vođstva 2:0 trebinjski plavo-bijeli nisu pružili priliku solidnoj ekipi iz Bijeljine, koja je gotovo siguran učesnik plej-ofa, da pređe u vođstvo. Na poluvremenu su Trebinjci imali solidnih +7, a gotovo sigurne bodove ovjerili su u trećoj dionici koju su završili rezultatom 49:65. Šest minuta do kraja meča domaćin se spustio na -8 (63:71), ali je to bilo sve što su mogli učiniti u ovom meču.

Najefikasniji kod Leotara bio je Dejan Šakotić sa 18, Srđan Damjanović je dao 14, a Miloš Stojanović 13 poena. Kod domaće ekipe košgeterski je najraspoloženiji bio Jovanović sa 25 ubačenih poena.

U narednom, 20. kolu, Leotar dočekuje ekipu Varda Hidroelektrane iz Višegrada.