Košarkaši Leotara slavili su na gostovanju kod Varde HE u Višegradu večeras rezultatom 77:83.

Po četvrtinama bilo je 17:22; 22:22; 13:11; 25:28.

Leotar je krenuo silovito i poslije tri i po minuta napravljena je serija od 9:0. Potom su se domaći stabilizovali da bi Trebinjci pred kraj prve dionice opet imali +8 – 12:20. Na prvu pauzu Leotar odlazi sa +5 – 17:22. Do poluvremena gosti uglavnom održavaju prednost, mada Varda na kratko prelazi u vođstvo 30:29 u 15. minutu meča.

I treća dionica ista priča, u 31. minutu Leotar ima +8 – 47:39, ali do kraja ove četvrtine Varda smanjuje na svega tri poena prednosti. Pred odlučujuću dionicu meča izabranici Dražena Šegrta imaju prednost 55:52. U 34. minutu Višegrađani preokreću rezultat u svoju korist – 63:62 i ostaju u vođstvu sve do minut i po do kraja meča kada je na semaforu stajalo 77:72.

Tada klupa Leotara traži odlučujući tajm-aut, koji donosi preokret u posljednjih 70 sekundi meča. Prvo Marko Raičević postiže dva slobodna bacanja, a poslije propalog napada Varde Ninković na asistenciju Dejana Šakotića smanjuje na 77:76. Domaćim nije pomogao minut odmora jer njihove nade gotovo gasi Raičević trojkom kojom Leotar rezultat okreće u svoju korist 77:79. U samoj završnici domaćini puno griješe, a Trebinjci iskusno kažnjavaju. Prvo Šakotić, a potom Damjanović sa linije slobodnih bacanja stavljaju tačku na neizvjestan meč.

Najefikasniji u trebinjskoj ekipi bio je Srđan Damjanović sa 21 poenom, dok je Đorđe Ninković ubacio 14 uz 7 skokova i 2 blokade. Fimić i Milidragović su pobjedi doprinijeli sa 13, a Šakotić i Milidragović sa 11 poena.

U ekipi Varde najefikasniji je bio Stanimirović sa 22 poena, a bek Milenko Frganja je imao odličnih 12 asistencija uz 7 poena.

U narednom kolu Leotar na svom parketu dočekuje ekipu Princip iz Zvornika.