Večeras je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ odigrana zaostala utakmica 13. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše.

Okršaj Leotara i Radnika obilježila je sjajna igra domaćeg tima koji je u jednom momentu imao velikih trideset poena razlike. U posljednjoj četvrtini trener Šegrt je uveo nešto mlađe igrače, te su gosti iz Bijeljine uspjeli da smanje. Konačni rezultat je bio 84:57, po četvrtinama (23:15, 22:9, 24:14, 15:19)

Prve poene na utakmici ubacuje Šakotić na asistenciju Miloševića. Potom Raičević realizuje jedno od dva bacanja, da bi Tomić sve to anulirao trojkom za izjednačen rezultat. Raičević polaže za 5:3, gosti pogađaju da bi Šakotić realizovao jedno od dva bacanja. Gutalj pogađa dva bacanja za 6:7 i prvo vođstvo gosta. Raičević, najbolji igrač večerašnje utakmice, sjajno asistira Miloševiću koji zakucava za 8:7. Sandić ubacuje trojku za gosta koji ima 8:10 i novo vođstvo. Račević pogađa uz dodatno bacanje koje realizuje za 11:10. Milošević pogađa nakon kontre za 12:10, a na drugoj strani Kolaković realizuje dva bacanja za 13:22. Poslije ovoga Leotar hvata zamah i najprije preko Šakotića kome je to bio 5 poen dolazi do 17:12, a kapiten Ninković relizuje oba bacanja za 19:12, da bi Šakotić pogodio trojku za 22:12. Bila je to serija Leotara od 9:0. Ninković ne relizuje dva bacanja baš kao i Gutalj na drugoj strani, a Kajmaković pogađa trojku. Prva četvrtina završena je rezultatom 23:15.

Na otvaranju druge četvrtine nakon velike gužve i borbe za loptu Ninković pogađa, a Šakotić zakucava za visokih 27:15. Kajmaković pogađa svoju drugu trojku za Radnik, a Šakotić realizuje oba slobodna bacanja za svoj trinaesti od devetnaest poena koliko je ubacio večeras. Raičević još jednom sjajno asistira, a Tejić pogađa za tri poena. Raičević šalje loptu koja ima oči za Šakotića za 35:21. Damjanović polaže i Leotar odlazi na plus 15. Damjanović ponovo pogađa za 39:22. Tunguz se upisuje, a Damjanović ponovo biva precizan za 43:24 i velikih plus 19. Šakotić pogađa, tako da se na poluvrijeme otišlo sa velikih 45:24 za domaći sastav.

Izabranici Dražena Šegrta bili su dominanti i u trećoj četvrtini , Radović realizuje jedno od dva bacanja, a potom Šakotić ubacuje svoj 15-ti poen za 47:26. Potom je Leotaru dosuđena tehnička greška, nakon koje Radović relizuje jedno bacanje. Raičević prvo ime utakmice upisuje sjajnu asistenciju za Milidragovića koji pogađa za 49:27. Isti igrač ponovo pogađa dva od dva bacanja i rezultat je porastao na velikih 53:29. Raičević pronalazi Damjanovića za 55:29, nakon čega gosti traže tajm aut. Damjanović ponovo pogađa za 57:29, a Radović ubacije trojku za novi poen Radnika iz Bijeljine. Popadić ubacuje prve poene, a gosti prave seriju od 0:7, koja je prekinuta nakon što Damjanović pronalazi Stojanovića za 61:36. Milošević ubacuje šesti poen za 63:36, a Sandić za Radnik relizuje jedno od dva bacanja. Milošević relizuje sva bacanja, a Damjanović pogađa za 30 poena razlike. Milidragović ubacuje četvrti poen za najveću prednost Leotara od 69:37. U trećoj četvrtinu rezultat je bio 24:14. Zadnja četvrtina je bila „odrađivanje posla“ i u njoj smo vidjeli neke mlađe igrače kojima je strateg Leotara Dražen Šegrt dao šansu budući da pobjeda niti u jednom momentu nije došla u pitanje.

Marko Raičević, plejmejker Leotara i prvo ime ovog okršaja, govorio je za HP Media Group: „Zadovoljni smo pobjedom. S obzirom da smo igrali na domaćem terenu, stvorili smo veliku prednost u prvih 20 minuta koju smo održavali do samog kraja što nam je donijeli još jednu važnu pobjedu. Ono što je važno je da je ekipa dobro odigrala. Moj skor ovdje je manje važan“, završio je Raičević.

KK Leotar: KK Radnik 84:57 (23:15, 22:9, 24:14, 15:19) –