Košarkaši trebinjskog Leotara nisu uspjeli da se plasiraju u finale Kupa BiH, pošto su sinoć u Sarajevu poraženi od domaćina završnog turnira ekipe Sparsa rezultatom 92:66.

Poslije osvajanja Kupa Republike Srpske u Trebinju i dvije teške utakmice na domaćem terenu ekipa Leotara nije uspjela da se oporavi i ozbiljnije pruži otpor domaćinu.

Dominirali su Sparsi u ovom meču od prve do posljednje minute. Leotar je imao samo jednu vođstvo u prvoj dionici, dok je u ostatku utakmice Spars Realway bio bolji tim.

Nakon deset minuta igre sarajevska ekipa je imala šest poena prednosti (22:16), da bi do poluvremena razlika narasla na plus 15, 48:33.

U nastavku Leotar nije mogao napraviti ništa. Domaći košarkaši su iz napada u napad podizali razliku i nisu dopustili protivniku da napravi previše.

Na kraju je Spars Realway došao do trijumfa i plasmana u finale Kupa, gdje ih večeras čeka duel protiv Igokee.