U okviru 4. kola Premijer lige BiH – Lige 12 OKK Sloboda je pred oko 1.000 gledalaca večeras u Mejdanu savladala ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 78:65 (19:13; 23:14; 29:19; 7:19).

Domaći košarkaši su veoma dobro otvorili susret i već u prvim minutama igre na parketu pokazali su da su favorit u ovom meču.

Već nakon prvog poluvremna ABA 2 ligaš iz Tuzle imao je prednost od 15 poena razlike, a rezultat na semaforu je glasio 42:27.

U nastavku utakmice Sloboda je nastavila da pruža odličnu igru što se odrazilo i na još značajniju rezultatsku prednost, pa tako OKK Sloboda u posljednjih deset minuta meča ulazi sa rezultatom 71:46.

U posljednjoj četvrtini meča gosti iz Trebinja su uspjeli da smanje prednost domaćih i ublaže poraz na konačnih 78:65.

Slobodu su do pobjede predovodili Čampara sa 15 postigutih poena, te amerikanac Gregg i Janjić sa po 13 poena.

U timu Leotara najviše se istakao Rikalo sa 18 poena dok je Andrejević ubacio 13, a Aleksić 9 poena.