Кошаркаши требињског Леотара наставили су побједоносни низ и у првом колу другог дијела Првенства РС, на гостовању код екипе Братунца.

Требињци су славили вечерас резултатом 68:73, по четвртинама је било 29:23; 16:19; 15:14; 8:17.

Први меч послије зимске паузе није кренуо најбоље за кошаркаше Леотара и у необично ефикасној првој четвртини били су бољи Братунчани направивши разлику од шест поена у своју корист. До полувремена су домаћи одржавали предност, повећавајући је и на двоцифрен број.

Истим темпом одиграна је и трећа четвртина, а екипа Братунца имала је предност све до саме завршнице меча. На 3 минута до краја меча Леотар долази на -1 (66:65), а минут касније тројком Шакотића прелази у вођство (68:69). У посљедња два минута меча на паркету је погађао само Радмиловић, који је са 4 поена у завршници обезбједио дванаесту побједу у низу за лидера Првенства РС.

У тиму Леотара најефикаснији је био управо Радмиловић са 23 поена, Шакотић је уписао 19 а Раичевић 12. За Требињце су наступили и повратници који ће бити заначајна појачања клуба у борби за повратак у Премијер лигу Лужаић (2) и Марић (8). За требињску екипу поене су још постигли Милешић (5), Фимић (3) и Вуковић (1).

Куриозитет везана за овај меч јесте да су кошаркаши Леотара на паркет изашли готово директно из аутобуса са пола сата закашњења, јер су на путу до Братунца имали проблем квара на аутобусу.

У сљедећем колу Леотар је домаћин посљедњепласдираној екипи Рогатице, која је без побједе до сада. Одлична прилика да тренер Шегрт у тим на најбољи начин укомпонује новопридошле играче, како би Требињци што квалитетније наставили трку са бањалучким Борцем за шампионску титулу РС.