Košarkaši Heo Alkesić komerca poraženi su u okviru 8. kola Prve lige Republike Srpske na gostovanju u Bijeljini. Ekipa Radnika BN Basket slavila je rezultatom 70:63.

Na poluvremenu je rezultat bio 43:31, a Bilećani su već u prvom periodu igre dozvolili domaćinima da naprave razliku od 15 poena razlike, tako da je bila uzaludna činjenica da su naredne tri četvrtine riješili u svoju korist. Pedeset sekundi do kraja meča prišao je Heo poenima Šarabe sa slobodnih bacanja domaćinu na pet poena razlike, ali više od toga nisu mogli u ovom meču.

Najefikasniji u ekipi Heo Alkesić komerca bio je Luka Radmilović sa 20, Slaviša Vuković je ubacio 11, Dejan Ivković 10, a Vasilije Šaraba 7 poena. Kod Radnika Dejan Kokoruš je ubacio 20, a Đorđe Mićić 18 poena.

Ovo je peta pobjeda Radnika, dok je Heo ostao na četiri pobjede, te je sada na diobi petog mjesta na prvoligaškoj tabeli.

U narednom kolu Heo će ugostiti drugu ekipu iz Bijeljine, Budućnost koja kao i Radnik ima skor od pet pobjeda i tri poraza.