Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva sinoć su na svom parketu savladali ekipu HEO Aleksić komerca iz Bileće 77:71.

Domaći su do pobjede došli sjajnom igrom u prvom poluvremenu, naročito ofanzivno, gdje su potpuno nadigrali Bilećane i na poluvrijeme su otišli sa prednošću 52:38.

U nastavku susreta Slavija je uspjela da sačuva prednost i stigne do druge pobjede iz dva kola u proljećnom dijelu prvenstva, dok je Heo uprkos porazu ostao drugi na tabeli Prvenstva Republike Srpske.

Najefikasniji kod Slavije bio je Savo Macan sa 13 poena, te je dodao i isto toliko skokova, a tik uz njega bio je Nikola Pilindavić sa 11 poena i 15 skokova. Kod gostiju, veteran Milijan Bocka je odigrao sjajan meč i ubacio 26 poena, te dodao šest skokova, dok su Šaraba i Radmilović ubacili po 16 poena.

OKK SLAVIJA – KK HEO ALEKSIĆ KOMERC 77:71 (26:21, 26:17, 8:8, 17:25)