Košarkaši Zrinjskog nastavljaju sa odličnim igrama i pobjedama, dok Leotar nastavlja sa promjenljivom formom koju potvrđuju iz kola u kolo Lige 12 BiH. Sinoć su Mostarci ponovo slavili na gostovanju u trebinjskoj dvorani „Miloš Mrdić“ rezultatom 91:96.

Gosti su bili bolji tokom cijelog susreta, i na kraju su sasvim zasluženo slavili. Košarkaši Swisslion Leotara ovim su porazom ostali na četiri pobjede te najavili da će se do kraja ligaškog dijela takmičenja ipak boriti za opstanak u elitnom društvu BH košarke.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, a na odmor se otišlo rezultatom 46:47. Presudna je bila treća četvrtina na kraju koje su košarkaši Zrinjskog imali prednost 62:69. U zadnjoj četvrtini Zrinjski je znao sačuvati prednost i na kraju slaviti.

Najbolji pojedinac susreta bio je košarkaš gosti Albijanić sa 32 poena, a u timu Zrinjskog su se istakli još Ivica Petrić sa 21, te Lalić sa 16 koševa. Kod domaćih bolji od ostalih bili su Šutulović sa 27 i Pavlović sa 19 poena.