U okviru 10. kola Lige 12 košarkaša BiH, sinoć je u maloj dvorani Mejdana, pred oko 1.300 gledatelja, OKK Sloboda pobijedila Swisslion Leotar iz Trebinja 72:59 (16:16, 22:20, 13:11, 21:12) i time ostvarila sedmu pobjedu u dosadašnjem toku prvenstva.

Trebinjci su bili žilav suparnik i u prvoj četvrtini bili su češće u vodstvu, najviše 5:12. Domaći tim je trojkom Latifagića prvi put izjednačio u 10. minuti (16:16), a Horozić je u 11. minuti prvi put doveo svoj tim u vodstvo (18:16).

Nakon toga, OKK Sloboda je bila stalno u vodstvu, a razigrani Saša Džambić, Mišo Tanasilović, Nermin Hujdurović, Thomas Ryan Cook i Enes Latifagić u posljednjem dijelu susreta osigurali su najveće vodstvo (64:49. u 35. minuti, pogodak Tanasilovića) i više nisu bila moguća iznenađenja.

Najviše poena u domaćem timu postigli su Enes Latifagić 15, Thomas Ryan Cook 14, Miodrag tanasilović 11 i Saša Džambić 10, a u sastavu iz Trebinja Nikša Nikolić 18, Đorđije Ninković 12 i Milorad Šutulović 10.