Košarkaši bilećkog Hea nisu uspjeli da nastave uspješan niz dobrih partija u Prvoj ligi RS, jer su poraženi na svom parketu od ekipe Radnika BN rezultatom 60:73.

Iako su na poluvremenu imali prednost 36:34, izabranici trenera Jokanovića nisu uspjeli da dođu do važne pobjede u borbi za plej-of i ostanak na drugom mjestu prvenstvene tabele.

Presudna je bila posljednja četvrtina meča u kojoj su gosti iz Bijeljine ostvarili dodatnu prednost od 12 poena i sigurno priveli meč kraju.

Dominantan na parketu bilećke sportske dvorane, u kojoj se okupilo oko sedam stotina gledalaca, bio je Dejan Kokoruš sa 26 poena, a kod gostiju izdvojio se još i Đorđe Mićić sa 15 poena. Kod Hea Luka Radmilović ubacio je 16 poena, Milijan Bocka i Vasilije Šaraba zabilježili su po 13, dok su Fimić i Bratić na svoj konto upisali po osam poena.

Ovim porazom Heo je ostao na 12 pobjeda, koliko će poslije međusobnog meča imati i Drina Princip ili bijeljinska Budućnost. U krugu pet ekipa koje će pored Borca izboriti tri dodatna mjesta za plej of su i Radnik i Slavija sa 11 pobjeda.

Do kraja regularnog dijela sezone ostala su još tri kola u kojima su Bilećani gosti. Prvo Heo gostuje direktnom konkurentu Budućnosti, a potom slijedi Varda u Višegradu, te posljednji meč protiv Prijedor Spartaka.