Danas je u popodnevnim časovima Sportska dvorana „Miloš Mrdić“ bila poprište polufinala plej-ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkašice u kojoj je domaćin „Leotar 03“ dočekao ekipu Orlova iz Banja Luke. Nakon poraza u prethodnoj utakmici „Malenim“ je igrala samo pobjeda, ali je nisu uspjeli ostvariti.

Gošće su tokom čitave utakmice bile dominante i nisu domaćoj ekipi dozvolile bilo kakvu nadu za eventualni povratak u utakmicu. Rezultat utakmice je bio 64:80, nakon 27:46 na poluvremenu, po četvrtinama je bilo (12:21, 15:25, 19:15, 18:19).

Bilo je dva nula, kada gošće pogađaju prvu trojku na utakmici, Leotar je na otvaranju imao 4:3, nakon čega slijedi serija 0:7 Orlova koji dolaze do 4:10. Na najboljoj košarkašici „Malenih“  Mariji Kešeljević Slaviša Ožegović strateg Orlova postavio je „flastera“ u čemu se ona nije najbolje snašla, te je izgubila par lopti nakon čega je završila na klupi.  Milaković je prekinula seriju, a u 10. minutu rezultat je bio podnošljivih 11:16. Gošće pogađaju trojku i već u prvoj četvrtini stvaraju predanost od 12:21.

Gošće pogađaju novu trojku na otvaranju druge četvrtine nakon čega trener Leotara Milorad Nadaždin poseže za tajm autom.  U 14. Minutu gošće su bile u nevjerovatnoj seriji te su imale 13:33.  Tri minuta kasnije Leotar dolazi do svog 20 poena uz 38 primljenih. Potom Kešeljević pogađa uz dodatno slobodno bacanje, da bi rezultat minut prije poluvremena bio 22:42 i velikih 20 razlike. Prvu trojku na utakmici za Leotar 03 ubacuje Kešeljević od tablu za 35:44. Do kraja poluvremena rezultat je bio 27:46. U prvom poluvremenu Orlovi su pogodili nestvarnih 70 posto trojku tačnije trećinu svojih poena.

Početak treće četvrtine bio je jedini dobar period za“ Leotar 03“, čini se da je govor trenera na poluvremenu učinio svoje te su „Malene“ djelovale puno bolje početkom nastavka. Nakon 31:48 u 22. minutu  već sredinom treće četvrtine rezultat je bio 41:50 nakon čega Slaviša Ožegović poseže za tajm-autom, svojim prvim na utakmici. Period poslije tajm auta obilježen je mnogim promašajima domaćih koje pred zadnju četvrtinu odlaze sa 46:61.

Posljednja četvrtina počela je dobrim otvaranjem gošći koje u 33. minutu dolaze do 48:67. Dvadeset razlike je bilo u narednom minutu. A najveća prednost viđena je prije tajm-auta Milorada Nadaždina kada je rezultat bio 51:76. Kešeljević ubacuje 20-ti poen za 55:76, 3 minuta i 20 sekundi do kraja utakmice.  Konačni rezulatat je bio 64:80 nakon čega su Orlovi upisali 2:0 u seriji i plasirali se u finale šlej-ofa Premijer lige BiH. “Malene” uprkos porazu mogu biti ponosne na svoj uspjeh i rezultate u ovoj sezoni pošto su nakon prve sezone u Premijer ligi izborile plej-of i ostvarili najveći uspjeh za ovaj klub.

Nakon utakmice razgovarali smo sa trenerom “Malenih” Milordom Nadaždinom:

“Nakon pola sata ove utakmice mogao sam samo da kažem jedno veliko hvala svim mojim igračicama na jednoj velikoj žrtvi  tokom čitave sezone. Uradili smo nešto što nije niko, da uđemo u Premijer ligu i onda sa trećeg mjesta da izborimo plej-of. Mislim da je sve što smo uradili pozitivno, i da je ovo jedna lijepa košarkaška priča iz Trebinja. Nikad ženska košarka u Trebinju nije bila na ovome nivou. Očekujemo u narednoj sezoni od nekih naših igračica da nas „poguraju“, te da dignemo našu igru na još viši nivo. Predstoje nam finala u svim kategorijama, igramo sva finala i kadetske i pionirske i juniorske i mini basket. Nadamo se jednom zlatu. Bila je ovo najuspješnija sezona u istoriji kluba”, istakao je Nadaždin.