U četvrtom kolu prvoligaškog karavana Republike Srpske košarkaši trebinjskog Leotara ostvarili su i četvrtu pobjedu u sezoni savladavši na gostovanju ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 80:78.

Sve do sedam minuta do kraja meča Leotar je imao dvocifrenu prednost, koja se uglavnom kretala od 12 do 14 poena prednosti. U tim trenucima kreće serija domaćina. Razigrala se ekipa Slavije, napravila seriju 11:0 i nakon poena Filipa Njegovanovića na nešto manje od četiri minute do kraja stigla do poena zaostatka.

Uspio je tada Vuković sa linije penala da prekine seriju domaće ekipe, ali je odmah Siniša Vasković vratio poen zaostatka svoj ekipi. Tada je stvar u svoje ruke preuzeo Raičević i sa četiri vezana poena ponovo odvodi Leotar na +5. Promašila je Slavija tada tri vezana šuta, a na četrdeset sekundi do kraja Marinko Perović pogađa za 74:77. Pokušala je Slavija u penal završnici da dođe do trijumfa, ali osim minimalnog poraza nisu uspjeli ništa više.

U pobjedničkom timu istakao se Nikola Milešić sa 15 poena, a osim njega još pet igrača Leotara bilo je dvocifreno. Šakotić, Fimić i Raičević su ubacili po 11 poena, dok je Radmilović dodao 10.

OKK SLAVIJA – KK LEOTAR 78:80 (17:23,22:27,13:14,26:16)