Proteklog vikenda košarkašice Leotar 03 nastavile su svoje takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Izabranice Milorada Nadaždina putovale su proteklog vikenda u Novi Grad  gdje su odmjerile snage sa ekipom Slobode u okviru 16. kola. Bila je to dobra predstava popularnih „Malenih“ u kojoj su slavile rezultatom 55:86, po četvrtinama je bilo 12:28, 16:25, 9:15, 18:18.

Gošće su bile posebno dominante u prvoj dionici igre gdje su u potpunosti nametnule svoj stil igre i uspjele ubaciti čak 28 poena. Igračice Leotar 03 i u drugoj dionici bivaju veoma efikasne te uspijevaju ubaciti čak 25 poena uz 16, primljenih.

Treća četvrtina za „Malene“ biće upamćena po dobroj odbrani, jer su primile samo 9 koševa, a ubacile 15. U posljednjoj četvrtini bilo je jasno ko će ostvariti pobjedu te je Trebinjkama bilo dovoljno i neriješeno 18:18.

Impresivna u ekipi Leotara ponovo je bila Marija Keševeljvić koja je ubacila 40 poena. Kod domaćih najefikasnija je bila Marijanović sa 21 ubačenim košem.

Ekipa Leotar 03 nastavlja svoju borbu već sljedeće sedmice protiv ekipe Play off Ultra iz Sarajeva.