Večeras je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ odigrana utakmica 8. kola Lige pet za opstanak u košarci u kojoj je ekipa Leotara savladala ekipu Građanskog iz Bijeljine rezultatom 91-79 po četvrtinama (25-18, 20-16, 24-20, 22-25).

Nakon što su prošle sedmice savladali Mladost na gostujućem terenu, danas je ekipa Radoslava Ivankovića bila bolja i od tima iz Bijeljine. U prve tri četvrtine Leotar je bio bolji, da bi u četvrtoj četvrtini, gosti ostvarili prednost od 3 koša.
U prvoj četvrtini, gosti su počeli sa trojkom Milešića koji je tako najavio svoju sjajnu partiju. Treba napomenuti da je do kraja utakmice ovaj košarkaš postigao čak 27 poena za svoju ekipu pogodivši čak šest trojki. On je taj koji je konstantno održavao Građanski u igri.

Leotar je dobro odgovorio nakon vođstva i preko Mijovića koji postiže trojku i Aleksića koji biva precizan za dva poena, Leotar odlazi na 7:5. Mijović je u jednom trenutku od 21 poena koje je Leotar postigao, sam upisao 11. Nakon kontre pogađa Pelkić i Leotar je prvi put na +8. Vuković postiže trojku za goste tako da je prva četvrtina završena rezultatom 25-18 za domaćina.
U drugoj četvrtini gosti su smanjili vodstvo, a domaćin su upali u krizu, rezultat je u jednom trenutku bio 31:28, međutim, tada Aleksić postiže poene iz reketa. Gosti ne realizuju svoj napad, a isti igrač iz kontre ponovo poagađa čime se Leotar ponovo rezultatski odlijepio. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 45:34 za domaćina.
U nastavku Leotar je proigrao odlično. Munjevitom igrom su uspjeli da dođu na 20 razlike. Odnos u trećoj četvrtini u jednom trenutku je bio 19:10. Leotar je ovdje napravio razliku koju su gosti do kraja utakmice pokušavali stići. U drugoj polovini treće četvrtine, gosti su proigrali dosta bolje i oslobodili se pritiska domaćina i tako smanjili vodstvo. Na kraju Leotar je upisao zasluženu pobjedu uz poseban doprinos Mijovića koji i postigao 27 poena i kapitena Vladimira Aleksića sa 20 peona na svom kontu.