Košarkaši Swisslion Leotara su u hercegovačkom derbiju odnijeli ubjedljivu pobjedu protiv bilećkog Hea rezultatom 75:55.

Trebinjci su na svom parketu od samog početka krenuli silovito iako rezultatski neopterećeni, pa je nakon prvog dijela već bilo ubjedljivih 38:21.

LEO HEO 2

U nastavku utakmice Leotar je nastavio u istom ritmu , dok su Bilećani bili potpuno bezvoljni i nemoćni, iako im je ovaj meč bio itekako bitan u borbi za opstanak. Koliko su indisponirani bili igrači trenera Borisa Jokanovića govori i podatak da su u šutu za tri poena imali skor 0-17.

Trener domaćih Ljuba Vidačić skoro cijelo drugo poluvrijeme je igrao sa kombinovanim podmlađenim sastavom, ali su i mladi prvotimci Leotara prikazali fantastičnu igru i pokazali da će trebinjski ljubitelji košarke još dugo imati prilike da gledaju dobre mečeve u dvorani „Miloš Mrdić“.

LEO HEO 3p

Radisavljević sa 16 poena 4 skoka i 4 asistencije, Pelkić 11 poena 7 skokova, Mijović sa 10 poena i 13 skokova i 5 asistencija, Milanović 10 poena istakli su se u redovima Leotara.

Negovanović sa 14 poena i 7 asistencija i Jovanović sa 10 te Vuković sa 9 poena bili su najučinkovitiji u redovima gostiju.

LEO HEO 4

Leotar je se ovom pobjedom učvrstio na drugoj poziciji, dok je Heo ostao na devetom mjestu i ostaje mu da do kraja regularnog dijela šampionata vodi borbu sa Bosnom Royal, Vardom i zeničkim Čelikom za opstanak u Ligi 12.