Večeras su odigrane četiri utakmice desetog kola košarkaške Lige 12 BiH za muškarce, a pobjede su ostvarili Kakanj, sarajevski Sparsi, Mladost i mostarski Zrinjski.

Uzbudljiv susret u Kaknju je odigrao Leotar Swisslion i poslije uzbudljive borbe poražen rezultatom 84-81.
Trebinjci su sjajno otvorili susret i nakon uvodnih deset minuta imali prednosti od osam poena, 20-12. Do poluvremena košarkaši Kaknja su uspjeli da prepolove prednost košarkaša Leotara, 34-30.

Treći period je bio ključan u ovom susretu, jer su domaći košarkaši ovaj period uspjeli da dobiju sa 14 poena razlike, 26-12. U posljednjih deset minuta susreta ušlo se sa deset poena razlike za Kakanj, 56-46 dok su domaćini u posjednju minutu ušli sa šest poena razlike, 77-71.

Košarkaši Leotara su u posljednjih 15 sekundi pogodili dvije trojke, prvo Aleksić pa potom Radosavljević i doveli svoj tim na pola koša razlike, 82-81. Peljto je u završnici bio siguran u dva navrata sa slobodnih bacanja za 84-81, a potom Šakotić sa zvukom sirene pokušava postići tri poena ali bez uspjeha.

Za Leotar su najbolju partiju pružili Šakotić koji je ubacio 21 poen, Ninković je dodao 13 a Radisavljević 11. Za Kakanj je najefikasniji bio Rizvić sa 21 postignutim poenom, Palavra je dodao 13, Maksimović 12 i Baković 12.

U narednom kolu Trebinjci će u hercegovačkom derbiju ugostiti mostarski Zrinjski.