Večeras su košarkaši Leotara započeli polufinalnu seriju plej-ofa Prve lige RS na svom parketu protiv ekipe Sokoca. Slavili su Trebinjci na kraju meča rezultatom 86:78 i došli do prve od dvije potrebne pobjede za plasman u finale, koje će dati novog člana Premijer lige BiH.

Po četvrtinama je bilo 29:18, 18:20, 28:19, 11:21 .

Utakmica je počela sa zakašnjenjem, a razlog je svojevrstan kuriozitet – gostujući igrači su došli na meč samo sa svjetlom opremom, a da o tome nikoga nisu obavjestili.

Leotar je otvorio meč serijom 6:0, a poslije šest minuta igre bilo je +12 – 20:8. Na prvu pauzu Trebinjci odlaze sa prednošću 29:18. U drugom periodu igre Sokočani su se konsolidovali tek pošto je Leotar došao do prednosti od 16 poena, bilo je to u 14. minutu meča kod rezultata 40:24. Potom gosti smanjuju prednost i odlaze na poluvrijeme sa podnošljivih -9, na semaforu je stajalo 47:38.

Treća dionica igre, poslije početnog egala u potpunosti je pripala ekipi trenera Šegrta rezultatom 28:19 za ukupnih 75:57 na kraju treće dionice. U završnici meča Leotar u 33. minutu dolazi i na +20, na semaforu je stajalo 79:59. PU finišu dolazi do djelimičnog opuštanja domaće ekipe što gosti koriste da bi smanjili prednost na podnošljivih i konačnih 86:78.

Kod Leotara najefikasniji je bio Dejan Šakotić sa 28 poena, Ninković je ubacio 18 (uz 11 skokova), a Srđan Damjanović 14 poena. Efikasni su još bili Stojanović sa 10 poena i Milidragović sa 8. Kod gosti sa Sokoca najefikasniji su bili Miljan Marković sa 21, Ognjen Okiljević sa 15, dok su Nemanja Pečenica i Đerić ubacili 14 poena.

Slijedi revanš na Sokocu koji će dati odgovor da li će Leotar već poslije drugog meča ovjeriti finale ili će odlučivati majstorica u Trebinju.