Вечерас је у дворани Милош Мрдић одиграна утакмица 10. кола Лиге 5 за опстанак у кошарци у којој је екипа Леотара савладала екипу Широког резултатом 78-77 по четвртинама (25-19, 14-22, 21-18, 18-18).

Након што су прошле седмице савладали Бошњак на гостујућем терену, данас је екипа Дражена Шегрта била боља и од Широког. То је четврта узастопна побједа Леотара, међутим може се рећи да се тим из Требиња касно пробудио, будући да су унаточ доброј форми у задње вријеме овогодишњу Лигу за опстанак завршили на посљедњем мјесту. Леотар је тако, званично испао у нижи ранг, а једина нада остаје евентуална промјена система игре у Лиги.
Летоар има исто поена као и Младост, али због лошијег међусобног скора екипа Дражена Шегрта је та која ће преселити у нижи ранг.
У утакмици је виђено чак 10 изједначења и 16 промјена вођства, може се рећи да се Леотар од својих навијача опростио у великом стилу будући да је утакмица понудила пуно тога и гледаоцима у дворани Милош Мрдић пружила најбоље што један кошаркашки меч може да понуди.
Гости су повели 2:4 на самом старту поенима Матеа Дрежњака и Чолака из рекета да би Алексић и Мијовић у наредна два напада погодили двије тројке и тако довели Леотар у вођство.
За госте потом погађа Дарио Дрежњак да би свега пар десетина секунди након тога за три поена био прецизан и Милан Лужаић. Била је то трећа тројка Леотара. Матео Дрежњак је потом погодио за три поена, а потом је исто учинио и његов брат Дарио. Гости су направили још један преокрет. До краја прве четвртине погађали су за Леотар Пелкић, а потом Лужаић за три поена као и Алексић, прво након соло продора, а потом и из рекета. Леотар је прву четвртину ријешио у своју корист 25:19.
Али тада су играчи Широког успјели извршити притисак на домаћина и доћи надомак преокрета; било је 29:28 када је затражен тајм аут.
Гости су поново повели, а Мијовић реализује оба слободна бацања за ново минимално водство Леотара. Имао је домаћин 2 прилике да увећа водство након контри и добре одбране, али Лужаић шаље лош пас ка Мијовићу који не успијева примити лопту.
Браћа Дрежњак потом успијевају изиграти одбрану Леотара и гости су на плус 2. Лужаић потом постиже свој 8. поен и тако смањује водство госта. Гости су на +1. Матео Дрежњак уписује свој тринаести поен у наредном нападу да би Милановић погодио за Леотар у наредном нападу. До краја полувремена смо видјели велику борбу и агресивнију одбрану Широког. Прво полувријеме је завршено 39:41 за госте који су убједљиво били бољи у другој четвртини остваривши предност од чак 8 поена што им доноси вођство.

Гости су боље ушли у друго полувријеме и лакше су постизали поене. Бриљирао је Чолак, а Леотар је све теже долазио до прилике да поентира. У овоме трену се играло до 40:49, од тог тренутка играчи Леотара су одиграли много боље и преко Пелкића и Мијовића стижу то поравнање 49:49. Треба споменути и Пелкићеву сјајну блокаду у одбрани. У овом тренутку Леотар је направио серију од 6:0. Леотар је послије тајм аута стигао до преокрета, прво преко Алексића који реализиује оба бацања, а потом Бојан Пелкић погађа за три поена. Исти играч узима лопту и иде према кошу, не успијева закуцати, али његову грешку исправља Алексић. Сада Леотар води 56:51. Тек је средина треће четвртине, а већ је виђено толико преокрета.
У задњу четвртину се ушло са једним поеном предности за Леотар. Осам и по минута до краја Леотар је био на +5 да би минута касније резултат био 74:74, побједник се није могао наслутити иако се играла задња четвртина. Тројком Мијовића и реализованим бацањима Лужаића Леотар је опет на +5. Али гости поново успијевају да се врате и да поведу. При резултату 69:70 за госта Радмиловић бива прецизан а потом и Лужаић за 3 својим 14 поеном. Леотар се не успијева одвојити будући да Радовић није имао довољно среће да поентира. Обје екипе испуниле су бонус им то је оно на што се екипа Широког базирала у тим моменитма.
Нови преокрет за који погађа Карачић, 1:47 до краја гости имају +1. Погађа Радмиловић. На 76:76 Леотару истиче вријеме за напад 53 секундне до краја изједначено је и гости имају напад. Тада се десиио кључни тренутак меча, Радмиловић не успијева поентирати али лопту у кош убацује Пеклић и Леотар је на +1. Гости имају задњу напад . Тренер Вушковић је затражио тајм аут и гости су имали шут за побједу који нису реализовали.
На тај начин Леотар је остварио побједу у мечу који је одушевио публику, која је сам крај утакмице дочекала на ногама.