Večeras je u dvorani Miloš Mrdić odigrana utakmica 10. kola Lige 5 za opstanak u košarci u kojoj je ekipa Leotara savladala ekipu Širokog rezultatom 78-77 po četvrtinama (25-19, 14-22, 21-18, 18-18).

Nakon što su prošle sedmice savladali Bošnjak na gostujućem terenu, danas je ekipa Dražena Šegrta bila bolja i od Širokog. To je četvrta uzastopna pobjeda Leotara, međutim može se reći da se tim iz Trebinja kasno probudio, budući da su unatoč dobroj formi u zadnje vrijeme ovogodišnju Ligu za opstanak završili na posljednjem mjestu. Leotar je tako, zvanično ispao u niži rang, a jedina nada ostaje eventualna promjena sistema igre u Ligi.
Letoar ima isto poena kao i Mladost, ali zbog lošijeg međusobnog skora ekipa Dražena Šegrta je ta koja će preseliti u niži rang.
U utakmici je viđeno čak 10 izjednačenja i 16 promjena vođstva, može se reći da se Leotar od svojih navijača oprostio u velikom stilu budući da je utakmica ponudila puno toga i gledaocima u dvorani Miloš Mrdić pružila najbolje što jedan košarkaški meč može da ponudi.
Gosti su poveli 2:4 na samom startu poenima Matea Drežnjaka i Čolaka iz reketa da bi Aleksić i Mijović u naredna dva napada pogodili dvije trojke i tako doveli Leotar u vođstvo.
Za goste potom pogađa Dario Drežnjak da bi svega par desetina sekundi nakon toga za tri poena bio precizan i Milan Lužaić. Bila je to treća trojka Leotara. Mateo Drežnjak je potom pogodio za tri poena, a potom je isto učinio i njegov brat Dario. Gosti su napravili još jedan preokret. Do kraja prve četvrtine pogađali su za Leotar Pelkić, a potom Lužaić za tri poena kao i Aleksić, prvo nakon solo prodora, a potom i iz reketa. Leotar je prvu četvrtinu riješio u svoju korist 25:19.
Ali tada su igrači Širokog uspjeli izvršiti pritisak na domaćina i doći nadomak preokreta; bilo je 29:28 kada je zatražen tajm aut.
Gosti su ponovo poveli, a Mijović realizuje oba slobodna bacanja za novo minimalno vodstvo Leotara. Imao je domaćin 2 prilike da uveća vodstvo nakon kontri i dobre odbrane, ali Lužaić šalje loš pas ka Mijoviću koji ne uspijeva primiti loptu.
Braća Drežnjak potom uspijevaju izigrati odbranu Leotara i gosti su na plus 2. Lužaić potom postiže svoj 8. poen i tako smanjuje vodstvo gosta. Gosti su na +1. Mateo Drežnjak upisuje svoj trinaesti poen u narednom napadu da bi Milanović pogodio za Leotar u narednom napadu. Do kraja poluvremena smo vidjeli veliku borbu i agresivniju odbranu Širokog. Prvo poluvrijeme je završeno 39:41 za goste koji su ubjedljivo bili bolji u drugoj četvrtini ostvarivši prednost od čak 8 poena što im donosi vođstvo.

Gosti su bolje ušli u drugo poluvrijeme i lakše su postizali poene. Briljirao je Čolak, a Leotar je sve teže dolazio do prilike da poentira. U ovome trenu se igralo do 40:49, od tog trenutka igrači Leotara su odigrali mnogo bolje i preko Pelkića i Mijovića stižu to poravnanje 49:49. Treba spomenuti i Pelkićevu sjajnu blokadu u odbrani. U ovom trenutku Leotar je napravio seriju od 6:0. Leotar je poslije tajm auta stigao do preokreta, prvo preko Aleksića koji realiziuje oba bacanja, a potom Bojan Pelkić pogađa za tri poena. Isti igrač uzima loptu i ide prema košu, ne uspijeva zakucati, ali njegovu grešku ispravlja Aleksić. Sada Leotar vodi 56:51. Tek je sredina treće četvrtine, a već je viđeno toliko preokreta.
U zadnju četvrtinu se ušlo sa jednim poenom prednosti za Leotar. Osam i po minuta do kraja Leotar je bio na +5 da bi minuta kasnije rezultat bio 74:74, pobjednik se nije mogao naslutiti iako se igrala zadnja četvrtina. Trojkom Mijovića i realizovanim bacanjima Lužaića Leotar je opet na +5. Ali gosti ponovo uspijevaju da se vrate i da povedu. Pri rezultatu 69:70 za gosta Radmilović biva precizan a potom i Lužaić za 3 svojim 14 poenom. Leotar se ne uspijeva odvojiti budući da Radović nije imao dovoljno sreće da poentira. Obje ekipe ispunile su bonus im to je ono na što se ekipa Širokog bazirala u tim momenitma.
Novi preokret za koji pogađa Karačić, 1:47 do kraja gosti imaju +1. Pogađa Radmilović. Na 76:76 Leotaru ističe vrijeme za napad 53 sekundne do kraja izjednačeno je i gosti imaju napad. Tada se desiio ključni trenutak meča, Radmilović ne uspijeva poentirati ali loptu u koš ubacuje Peklić i Leotar je na +1. Gosti imaju zadnju napad . Trener Vušković je zatražio tajm aut i gosti su imali šut za pobjedu koji nisu realizovali.
Na taj način Leotar je ostvario pobjedu u meču koji je oduševio publiku, koja je sam kraj utakmice dočekala na nogama.