Košarkaši Borca slavili su u derbiju četvrtog kola Prve košarkaške lige RS protiv Leotara rezultatom 90:82, na poluvremenu je bilo 47:46.

U utakmici punoj preokreta gdje su se timovi smjenjivali u vođstvu, Borac je utakmicu prelomio u samom finišu utakmice. Trebinjci su nakon treće dionice imali vođstvo od 69:60, ali su košarkaši Borca anulirali ovu prednost sredinom posljednje četvrtine i u samom finišu došli do pobjede u derbiju.

U četvrtini odluke Banjalučani su ostvarili prednost od 30: 13, te su jedina ekipa bez poraza nakon četiri odigrana kola.

U ekipi Leotara Kod najefikasniji su bili Fimić sa 19, Milidragović sa 15, Šakotić 13, i Ninković i Raičević sa po 10 poena.

Igrač utakmice bio je Vučković sa 16 poena, 15 skokova i šest skokova. Kod domaćina Peđa Lončar je ubacio 23, Lulić 17, te Vučković 16 poena.