Košarkaši tuzlanske Slobode savladali su večeras sa 84:72 ekipu Swisslion Leotara u susretu 17. kola Lige 12 BiH.

Sloboda je u Mejdanu upisala devetu pobjedu, važnu u borbu za Ligu 6, dok je Leotar poslije briljantne pobjede protiv Sparsa i slavlja u prijateljskom meču protiv Dubrovnika ipak izgubio meč koji nebi trebao biti značajan za plasman u završnicu za šampiona.

Tuzlaci su imali 12:10 vodstvo nakon uvodnih 10 minuta, da bi ipak na poluvrijeme otišli sa 15 poena prednosti (42:27).

Domaći su bili efikasni i u trećoj dionici, koju su riješili u svoju korist sa 28:22, dok je Leotar svoje pravo lice pokazao tek u posljednjem dijelu mečaali nisu uspjeli da izbjegnu peti poraz u sezoni.

Radisavljević je predvodio najefikasnije igrače u redovima Trebinjaca sa 15 poena, dok je Aleksić ubacio 12, Pelkić i Ninković po 10 poena.

Jurković je sa 20 poena vodio Slobodu do trijumfa, a dvocifren broj poena ubacili su još Hasandić (14), Petrić (12) i Marković (10).

U narednom kolu u goste Leotaru dolazi ekipa Bosne Royal koja vodi grčevitu borbu za opstanak u eliti.

HP/sportsport.ba,  Foto: sportsport.ba