Večeras je u Dvorani Miloš Mrdić u Trebinju odigrana utakmica 3. kola Prve lige Republike Srpske u kojoj je Leotar slavio rutinsku pobjedu protiv ekipe Sokoca rezultatom 95:72.

Ovo je bio duel dvije ekipe sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku prvenstva. Ovom pobjedom izabranici Dražena Šegrta upisali su „idealan“ start sezone sa tri pobjede u tri odigrana meča. Utakmica je od početaka išla u samo jednom pravcu, te je od samog početka bilo jasno da će tri boda otići domaćem sastavu . Rezultat po četvrtinama je bio (33-17, 25-19, 15-14, 22-22)

Počelo je sa 4:0 za Leotar, pogodio je Raičević, gosti uzvraćaju trojkom Đerića,a potom Leotar preko Milidraga odlazi na veću razliku. Ubrzo je rezultat bio 11:5, tako da su igrači Leotara uspjeli nametnuti svoj stil igre, napadačkom igrom i dobrim zalaganjem u odbrani kao i dobrom tranzicijom brzo su se odvojili. Šakotić pogađa prvu trojku i Leotar ima 18:9, ovo je bio signal treneru gostiju Igoru Krsmanoviću da zatraži timski tajm aut.

U nastavku, nakon sjajne asistencije Raičevića pogađa Radmilović, koji, na oduševljenje publike zakucava loptu u koš. Ovo je bila sjajan akcija domaćih, a u nastavku pogađa i Milidrag. Leotar već na otvaranju ima ogromnih 11 poena razlike. Fantastičan start Leotara iznenadio je goste koji nisu imali odgovor na ovakvu igru u polju.

Šakotić, prva violina Leotara pogađa još jednu trojku, gosti brzo prodaju lopte i igrači Leotara lako poentiraju. 3 minuta prije kraj prve dionice igre, rezultat je bio 27:14. Leotar se doro branio iz reketa, do kraja prve četvrtine rezultat je bio 33:17. Veliki broj koševa pokazuje koliko je furiozan bio start sastava Dražena Šegrta koji u drugu dionicu igre ulazi sa puno samopouzadnja.

Ašanin postiže koš i svoj treći poen, rezultat je bio 38:21, Fimić ubrzo pogađa i rezultat je bio 40:26. Leotar je u ovim momentima malo izgubio zalet, a tome u prilog govori nekoliko nerealizovanih napada tako da je timski tajm aut bio logičan slijed.

U nastavku Milešić upisuje fantastičnu asistenciju za Fimića koji upisuje svoj 4 poen. Ubrzo je Sokocu dosuđena tehnička što domaći koriste, povratak Šakotića na parket svakako je dodatno pomogao Leotaru koju u nastavku pravi još veću razliku i rješava drugu dionicu igre u svoju korist 25:19. Nakon nešto uspavanog starta Leotar se budi, posebnu pohvalu treba iskazati Šakotiću koji je uspio postići 20 poena i tako značajno doprinjeti vođstvu tima iz Trebinja.

Treća četvrtina jedina počinje atraktivnom asistencijom Radmilovića za Fimića. Bilo je 60:37 i već se tada moglo naslutiti da utakmica može otići samo u jednom pravcu. Ipak pobjedu je trebalo razraditi, a to su igrači Leotara znali. Šakotić pogađa još jednu trojku, a gosti u ovim momentima malo poena daju iz igre već se koncentrišu na bacanja što im je omogućila činjenica da je Leotar bio u bonusu.

Sredinom trećeg dijela razlika je bila oko 25 poena. Izdvajamo asistenciju Kraljevića za Fimića i dobru završnicu igrača Leotara.

Neizvjesnosti nije bilo, a u zadnju četvrtinu se ušlo sa 73:50. Utakmica je bila veoma otvorena od starta, ponajviše zahvaljujući raspoloženim Trebinjcima koji su se gotovo svi upisali u strijelce. Debi Vukovića za Leotar prošao je sjajno, ovaj igrač nije bio dostupan u prva dva kola, a danas je upisao 16 poena. Pored njega i već spomenutog Šakotića, Fimić i Raičević bili su  raspucani. Kod gostiju briljirao je Okiljević koji je postigao čak 27 poena.

Početak zadnje četvrtine obilježio je pritisak i bespoštedna borba koju pokušavaju nametnuti gosti. Leotar je i u ovoj dionici postigao 22 poena i tako „demonstrirao silu“ protiv Sokočana. Trebinjci rutinski utakmicu privode kraju i slave potpuno zasluženu pobjedu.

Trener Letoara Dražen Šegrt za naš portal je poslije meča izjavio:

„Prije svega želio bih se zahvaliti publici koja je došla u velikom broju da nas podrži večeras. Mi nikoga ne poznajemo u ovoj ligi. Svaki tim ćemo dočekati igrom na pobjedu, to je sport, biće i poraza. U svlačionici sam rekao momcima da pokušaju od početka nametnuti svoj stil, svoju igru, kada se to uradi, to izgleda ovako.“

Ipak Šegrt je istakao da kao lošu stranu može izdvojiti treću četvrtinu u kojoj njegov tim nije uspio uspostaviti dominaciju u polju, ipak i u ovoj dionici Leotar je imao jedan poen više od Sokočana. Šegrt je treću četvrtinu izdvojio kao najlošiju i dodao:

„Zadovoljni smo rezultatom, dobro  smo igrali, o tome govori i semafor i 23 razlike na našem kontu. Dali smo 95 poena, mi smo napadačka ekipa, večeras Šakotić 30 peona, Vuković odličan.“

Uprkos tri vezane pobjede Šegrt ostaje pri tome da u klubu treba biti na oprezu i da se nikako ne smije opuštati. Cilj je stabilizacija kluba na svim nivoima i kako ističe Leotar ide ka tom putu.

Trebinjci već u srijedu igra naredno kolo u Istočnom Sarajevu.