Sinoć je u Sportskoj dvorani ,,Miloš Mrdić“ odigrana zaostala utakmica 14. kola Prve lige Republike Srpske u košarci, u kojoj su košarkaši Leotara slavili ubjedljivu pobjedu protiv gostiju iz Istočnog Sarajeva, ekipe Slavije, rezultatom 99:66, po četvrtinama (32:10, 26:22, 29:15, 12:19).

U utakmici dva, po snazi neravnopravna tima, Trebinjci su sve riješili već u prvoj dionici koju su dobili sa 32:10.  Gosti su prvi koš dali tek u 4. minutu, nakon vođstva Leotara od 10:0.

Već u drugoj četvrtini oba trenera daju šansu igračima sa klupe i ta je dionica bila prilično ravnopravna, s puno poena, te je završila rezultatom 24:22.

Leotar u trećoj četvrtini opet dodaje gas i stvara i najveću razliku na utakmicu od +40 koševa u 28. minutu, a u ovom dijelu treba istaći dobru igru odbrane Leotara. Rezultat ove četvrtine je bio 29:14.

U posljednjoj dionici  Šegrt na teren šalje sve mlade igrače, dok Šehovac zadržava okosnicu tima, pa je razlika smanjena na 33 razlike i ovo je jedina dionica utakmice koju su dobili gosti 12:19.

Publika je uživala u lijepoj igri trebinjskih košarkaša, a jedini koji se kod domaćih nije upisao u strijelce je bio Zelenović. Publika je tražila i 100. poen, ali ga nije bilo.

U domaćem timu svi su igrali  dobro, a nešto efikasniji od ostalih bili su Lužajić sa 19 i Raičević sa 17 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Njegovanović sa 14 poena.