Sinoć su košarkaši Leotara odigrali meč petog kola Prve lige Republike Srpske pred svojim navijačima sa ekipom Sutjeske iz Foče.

Podmlađeni sastav iz Trebinja održao je još jednu košarkašku lekciju rivalu i slavio sa ubjedljivih 78:56. Koliko su košarkaši Leotara bili dominantni u ovom meču govori podatak da su prvu četvrtinu završili rezultatom 31:8, dok je na poluvremenu razlika bila čak +34, jer je na semaforu stajalo nevjerovatnih 51:17.

Poslije treće četvrtine, u kojoj je Leotar imao i 38 poena prednosti na svom kontu, trener domaćih Dražen Šegrt je pružio priliku svim igračima da osjete čar prvenstvenog meča. Fočaci su u posljednjoj četvrtini uspjeli da ublaže katastrofalan poraz i meč završe sa 22 poena zaostatka.

Čak deset igrača trebinjskog kluba se upisalo u strijelce na sinoćnjem meču, a najefikasniji bio je kapiten Šakotić sa 17 poena (uz 7 skokova i 5 asistencija), Raičević je ubacio 13 (uz procenat šuta 66% za dva i 50% za tri poena), Radmilović je zabilježio takođe 13 poena (uz 4 skoka i 3 asistencije), dok je Tunguz zabilježio 9 poena (uz 3 skoka i 1 asistenciju). Kod gosti iz Foče mnogo bolji od ostatka ekipe bili su Ivanović sa 17 (šut iz igre 8 od 12) i Mrković sa 15 poena i 11 skokova.

Leotar je lider prvoligaškog karavana Republike Srpske i jedina neporažena ekipa u prvih pet kola, a naredni meč igraće sljedećeg vikenda u gostima kod OKK Rudar 2015 koji u prva četiri kola nije uspio da zabilježi nijedan trijumf.