Синоћ су кошаркаши Леотара одиграли меч петог кола Прве лиге Републике Српске пред својим навијачима са екипом Сутјеске из Фоче.

Подмлађени састав из Требиња одржао је још једну кошаркашку лекцију ривалу и славио са убједљивих 78:56. Колико су кошаркаши Леотара били доминантни у овом мечу говори податак да су прву четвртину завршили резултатом 31:8, док је на полувремену разлика била чак +34, јер је на семафору стајало невјероватних 51:17.

Послије треће четвртине, у којој је Леотар имао и 38 поена предности на свом конту, тренер домаћих Дражен Шегрт је пружио прилику свим играчима да осјете чар првенственог меча. Фочаци су у посљедњој четвртини успјели да ублаже катастрофалан пораз и меч заврше са 22 поена заостатка.

Чак десет играча требињског клуба се уписало у стријелце на синоћњем мечу, а најефикаснији био је капитен Шакотић са 17 поена (уз 7 скокова и 5 асистенција), Раичевић је убацио 13 (уз проценат шута 66% за два и 50% за три поена), Радмиловић је забиљежио такође 13 поена (уз 4 скока и 3 асистенције), док је Тунгуз забиљежио 9 поена (уз 3 скока и 1 асистенцију). Код гости из Фоче много бољи од остатка екипе били су Ивановић са 17 (шут из игре 8 од 12) и Мрковић са 15 поена и 11 скокова.

Леотар је лидер прволигашког каравана Републике Српске и једина непоражена екипа у првих пет кола, а наредни меч играће сљедећег викенда у гостима код ОКК Рудар 2015 који у прва четири кола није успио да забиљежи ниједан тријумф.