Košarkaši Leotara izjednačili su na 2-2 u finalnoj seriji prvenstva Republike Srpske, pošto su savladali večeras banjalučki Borac u Trebinju rezultatom 69:61. Po četvrtinama je bilo 9:18, 19:16, 16:12 i 25:15.

Iako je Leotar poveo 2:0, Banjalučani su prvu četvrtinu preokrenuli u svoju korist i poslije 13:4 na polovini prve dionice stigli do 18:9 na prvoj dvominutnoj pauzi. Topili su izabranici Dražena Šegrta ovu prednost gostiju do pred kraj treće dionice kada konačno Leotar prelazi u vođstvo (44:42), ali i taj period igre završava vođstvom Borca 44:46.

U posljednjoj dionici Trebinjci preuzimaju vođstvo i ne ispuštaju ga do kraja meča. Iako je Borac stigao na -2 (57:55) na dva i po minuta do kraja meča, Leotar je u samom finišu definitivno slomio otpor gostiju i trijumfovao za izjednačenje u seriji i majstoricu u banjalučkom „Boriku“.

Najefikasniji u trebinjskoj ekipi bili su Dejan Šakotić sa 15 (uz 7 skokova i 5 asistencija) i Đorđe Ninković sa 14 poena, dok je Marko Raičević ubacio 13. Srđan Damjanović upisao je 10 poena (uz 4 asistencije), a Nemanja Milidragović je uz 8 poena zabilježio i 11 skokova.

Kod Borca najefikasniji je bio Arsenije Vučković sa 16, dok je Marko Šćekić ubacio 14.

Odlučujući peti meč na programu je u banjalučkoj dvorani „Borik“ u subotu 4. maja.