U meču dvanaestog kola Lige 12 BiH večeras su u Trebinju snage odmjerili košarkaši domaćeg Leotara i zeničkog OKK Čelika. Dominacija domaćina je bila potpuna, od prve dionice meča i rezultirala je konačnom pobjedom 106:66.

Iako je Leotar vodio od prve četvrtine koju je riješio u svoju korist rezultatom 31:28, potpuni kolaps i potonuće gosti iz Zenice desilo se u posljednjoj dionici meča, uprkos činjenici da je trener Leotara Dragoljub Vidačić na parket poslao mlade snage – ali su i oni odigrali fenomenalno i doveli Trebinjce do +40.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je oporavljeni Radisavljević sa 15 poena, a po 14 su ubacili Šakotić, Aleksić i Sudžum. U taboru Čelika Mikić je ubacio 18, Avdibegović i Alić po 11, Jurčević i Damjanović po 10.

U Bileći su se sastali domaći Heo i ekipa Kaknja. Amerikanac King, prvi tamnoputi igrač u istoriji bilećkog sporta nije večeras debitovao, ali je HEO i bez njega pobjedio Kakanj sa 76:72.

S druge strane Obrad Tomić je debitovao za Kakanj. Košarkaš koji je sezonu počeo u Mrkonjiću večeras se pokazao kao pravo pojačanje timu Josipa Pandže. Ubacio je 8 poena i imao 11 skokova.

U poraženom taboru najefikasnije je bio Baković sa 20. Kod domaćih Kastratović sa 17, a nešto skromniji učinak nego inače imao je Negovanović sa “samo” 12 poena. Naučio nas je da ne ide ispod 20. Bratić je postigao 13, a Vuković 11. Po četvrtinama: 20-16 19-22 22-17 15-17.