Košarkaši banjalučkog Borca savladali su večeras ekipu Leotara u prvom finalnom meču plej-ofa prvenstva Republike Srpske.

Do vođstva od 1:0 u seriji Banjalučani su u dvorani „Borik“ stigli pošto su slavili rezultatom 64:58, po četvrtinama je rezultat bio 24:10; 23:23;14:13 ;3:12 .

Borac je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost koju je Leotar uspio spustiti na -5 sredinom posljednje četvrtine (61:56). Imao je tada Leotar period od pet minuta igre bez primljenog koša i seriju 10:0. Minut do kraja Đoko Ninković je šutirao trojku koja bi Leotar dovela na -2, ali nije pogodio baš kao i Dejan Šakotić pola minuta kasnije. Iako su bili mnogo bolji rival u posljednjoj dionici igre izabranici Dražena Šegrta nisu uspjeli daa dođu do prve pobjede u seriji.

Najefikasniji u redovima Leotara bili su Marko Raičević sa 20 poena, Đorđije Ninković ubacio je 13, dok je Dejan Šakotić dao 10 poena. Kod domaćina su se izdvojili Peđa Lončar sa 15 i Vučković sa 12 ubačenih poena.

Druga utakmica finalne serije igra se u Banjaluci, a potom se ekipe sele u Trebinje gdje će biti odigran treći i očekivani četvrti meč. Eventualna majstorica igrala bi se ponovo u „Boriku“, pošto je Borac bio prvoplasirani tim regularnog dijela šampionata.