Košarkaši OKK Čelika zabilježili su drugu pobjedu , dok je bilećki Heo doživio treći poraz u Ligi 12 BiH. Večeras su u zeničkoj Areni pred oko 500 gledalaca slavili domaći rezultatom 80:72 (poluvrijeme 30:36)

Gosti iz Bileće doputovali su u Zenicu sa 9 igrača, ali su uprkos tome veći dio utakmice odigrali odlično i tek su sredinom treće četvrtine prepustili domaćima rezultatsku prednost. Na kraju je ipak slavio domaćin, koji je imao prije svega „dužu klupu“.

Najefikasniji kod Bilećana bili su Darko Kastratović sa 26 i Miloš Petković sa 23 ubačena poena, dok je kod domaćih Mikić ubacio 17.

ČELIK – HEO  80:72  (23:18, 7:18, 22:12, 28:24)

OKK ČELIK: Čamdžić 12, Anđelić, Avdibegović 9, Damjanović 13, Ashar Dedić 12, Durmo 2, Durmić, Alić 6, Jurčević 7, Genjac, Mikić 17, Golubović 2. (Trener Hodžić Nedžad)

KK HEO Bileća: Kastratović 26, Bratć, Milošević, Fržović, Kuljić, Petković 23, Fimić 1, Vuković 9, Negovanović 13. (Trener Boris Jokanović)