Ekipa Hea iz Bileće nije uspjela da zadrži status BH prvoligaša. Sinoć su Bilećani u okviru posljednjeg 22. kola Lige 12 savladali vicešampiona BiH, ekipu Širokog rezultatom 75:64, ali ih je preokret u posljednjim sekundama meča u Kaknju gdje je gostovala Varda HE ostavio bez prvoligaškog statusa.

Ono što je malo ko vjerovao da će se dogoditi, juče je postala realnost i od iduće sezone Heo će se ponovo takmičiti u Prvoj ligi Republike Srpske, ukoliko ne dođe do reorganizacije takmičenja.

Domaća ekipa je zasluženo stigla do pobjede. Gosti su imali prednost na samom početku utakmice od 4:0. Zatim, Bratić pogađa dvije trojke za dva napada i od toga trenutka Heo preuzima inicijativu i ne dopušta Širokom da dođe do prednosti do kraja utakmice.

Rezultat po četvrtinama je bio sledeći: 1. (21:16) 2. (25:11) 3. (12:21) 4. (17:16). Gosti su bili bolji samo u trećoj četvrtini, što nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost stečena u prvom poluvremenu. Kod domaće ekipe, u ovoj utakmici, najviše poena je ubacio Željko Jovanović (20). Dvocifreni su još bili Negovanović (17) i Tavaski King koji je ubacio 13 poena. U redovima Širokog najbolji pojedinac je bio Ivan Novačić sa 32 poena. Pored njega dvocifren je bio Toni Katić sa 15 poena. Bilo kako bilo ostaje žal i veliko razočarenje.

Glavni konkurent Bilećanima Varda HE iz Višegrada slavio u neizvjesnoj završnici u Kaknju (64:65) protiv istoimene ekipe. 13 sekundi do kraja meča Kakanj je imao prednost (64:62) i spremao se da slavi pobjedu koja ih je vodila u Ligu za šampiona. Ioak, gosti iz Višegrada su ubacili za 2 poena i dodatno slobodno bacanje i obezbjedili opstanak, iako imaju pobjedu manje od Hea – zahvaljujući kazni koju je KSBiH izrekao Bilećanima zbog otkazivanja meča sa Slobodom u Tuzli.

Košarkaši Zrinjskog na svom parketu  pobjedom protiv Leotara 81:71 u posljednjem kolu Lige 12 izborili su plasman u Ligu za šampiona.

Tokom čitavog susreta ekipa Zrinjskog imala je prednost i na kraju došla do zasluženog trijumfa. Sekulović sa 18 poena i 13 skokova, Princ sa 16 poena i 8 asistencija te Demić i Brajković sa po 14 poena predvodili su Mostarce do pobjede.

Kod Leotara Cvetković je ubacio 17, Radisavljević 13, dok je Pelkić dodao 15 poena.

Leotaru je ovo četvrti poraz u nizu, ali su uspjeli sačuvati odličnu drugu poziciju i ostvariti odličan rezultat nakon regularnog dijela sezone.

Trebinjce očekuje još 10 mečeva sa najboljim ekipama u BiH.