Futsaleri Leotara poraženi su sinoć u Tuzli u posljednjoj utakmici Premijer lige BIH za 2018. godinu.

Ovaj meč se trebao igrati kada i ostali dueli devetog kola, međutim zbog snježnog nevremena i nemogućnost Trebinjaca da otputuju u Tuzlu ova utakmica je odložena i odigrana sinoć.

Bila je ovo tvrda utakmica sve do posljednje četvrtine meča, kada stvari u svoje ruke preuzima Vladimir Džombić i het-trikom odvodi Salines na 5:1. Prethodno je Maid Ramić postigao dva pogotka, a tačku na i je stavio Tarik Idriz. Jedini gol, i to izjednačujući u 25. minutu, za goste je postigao Miljan Vico.

Leotar je odigrao odličnu utakmicu do samog finiša, kada su bili prinuđeni da pokušaju taktikom golman-igrač da sustignu protivnika. Ipak, rezultat tog nastojanja bili su pogotci u sopstvenoj mreži.

„Bez više od pola ekipe u rotaciji nismo mogli iznijeti do kraja utakmicu, ali momci koji su igrali ostavili su srce na terenu i čestitam im. Pored standardno dobrih Vica i Andrića, istakao bih zalaganje Milojevića, Jokića i Šarenca“, izjavio je za naš portal poslije meča prvi čovjek KMF Leotara Mitar Vukanović

FC SALINES – KMF LEOTAR 6:1 (1:0)
SKPC ”Mejdan”, Tuzla
Gledalaca: 100
Strijelci: 1:0 Ramić 13, 1:1 Vico 25, 2:1 Ramić 32, 3:1 Džombić 32, 4:1 Džombić 33, 5:1 Džombić 36, 6:1 Idriz 37
Žuti kartoni: Džombić (Salines), Vico, Šarenac (Leotar)
Crveni karton: Srđan Ivanković (Salines) 26

Salines: Hodžić, Ivanković, Marinković, Ramić, Džombić, Divković, Milanović, Buljubašić, Hasić, Idriz, Marković

Leotar: Šarenac, Jokić, Andrić, Milojević, Vico, Sulaver, Aleksić, Vukanović, Todorović, Vujović