U finalu 62. po redu trebinjske Olimpijade gledaćemo reprizu finala iz prošle godine, kada su se sastali Hrupjela i Mokri Dolovi. Dok će u duelu za treće mjesto snage odmjeriti dvije poražene ekipe, Glavna ulica koja je izgubila upravo od Hrupjele rezultatom 0:2, i Gornje Hrupjele koju je savladala ekipa Mokrih Dolova rezultatom 0:3.

U prvoj utakmici dana branilac titule, Hrupjela, bila je bolja od Bemiksa i sa po jednim golom u oba poluvremena izborila novo finale. Prvu priliku imala je Glavna ulica preko Šešelja čiji šut biva blokiran. Kombinacija Vico – Džudža donijela je vođsto Hrupjelama sredinom prve dionice igre. Vico je dobro proigrao Džudžu, koji uspijeva primiti loptu u kaznenom prostoru i poslati je pored golmana Bemiksa, na veliku radost Hrupjelčana koji su tokom čitave utakmice bodrili svoje igrače. U nastavku Bemiks je zaprijetio preko Zečevića, čiji šut Berak uspijeva ukrotiti. Na drugoj stani pokušao je Milivojević glavom, međutim neprecizno. Mnogo šuteva Glavne ulice Hrupjela je uspjela izblokirati što se pokazalo kao ključni detalj. Do kraja poluvremena blokiran je Vučić, prije nego što je Zečević uputio silovit šut pod prečku gola Hrupjele, ali ponovo se dobrom intervencijom istakao Dušan Berak. Poluvrijeme je završeno ovim rezultatom, a već početkom druge dionice igre lijep gol sa desnog boka postiže Džudža za 2:0. Ovaj igrač je definitivno bio igrač odluke i veliko je pojačanje Hrupjelčana u završnici Olimpijade. Zečević je još jednom pokušao, ovaj igrač imao je veliki broj pokušaja, ali njegovi šutevi niti jednom nisu pronašli put do protivničke mreže. Dobra taktička igra Hrupjela je nešto što krasi igru ove ekipe od samog početka turnira. Do kraja utakmice igrači neformalnog domaćina osujetili su sve pokušaje svojih rivala i tako potpuno zasluženo izborili finale i borbu za titulu.

Drugo polufinale bio je okršaj između Gornjih Hrupjela i Mokrih Dolova u kojoj je viđena dopadljiva igra, velika borba na terenu, a utakmicu su obilježile dobre partije dvojice golmana Novice Beraka za Mokre dolove i golmana Gornjih Hrupjela, Bojana Gudelja. Vujović je imao priliku na početku utakmice, namjestio se na desnu nogu, ali je njegov šut otišao pored gola protivničkog tima. Imali su Mokri Dolovi priliku u nastavku nakon slobodnog udarca, ali nisu poentirali. Na poluvrijeme se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom. Prilika je bila za Gornje Hrupjele prije nego što je Berak sjajno intervenisao. Uslijedio je blagi pritisak Gornjih Hrupjela, ali je brzo uslijedila kontra na drugoj strani nakon koje nije bilo promjene rezultata.  Zicer situaciju imala je Gornja Hrupjela, prije nego što se još jednom iskazao Novica Berak i čudesnom paradom „zaključao“ svoj gol. Čečur nakon jednog šuta dodaje do Sava Andrića koji hvata Gudelja na spavanju i pogađa rašlje njegovog gola za 0:1. Gudelj još jednom brani zicer situaciju, ali kada su svi njegovi igrači otišli naprijed ostao je sam i savladao ga je Jelačić.  Čečur je sa svoje polovine pogodio stativu na prazan gol, kada se već činilo da lopta ide ka mreži. Dok je konačni rezultat Gornja Hrupjela 0, Mokri Dolovi 3, postigao Tomanović na prazan gol nakon ukradene lopte.

Danas je na Olimpijadi dan pauze, a takmičenje se završava u četvrtak duelom za treće mjesto i velikim finalom. Program počinje u četvrtak 02. 08. od 20 časova. Finale je na programu u 21 čas.