U Gradu sunca sinoć je počeo 2. Međunarodni rukometni turnir „Swisslion“ na kojem pored domaćeg Leotara učestvuje još pet ekipa.

Trebinje je tako domaćin RK „Vardar“ iz Skoplja , RK „Metaloplastika“ iz Šabca, RK „Borac M:TEL“ iz Banja Luke, RK „Izviđač“ iz Ljubuškog, RK „Butan plin Izola“ iz Izole.

U prvoj utakmici na turniru rukometaši Metaloplatike pobijedili su Butan plin iz Izole rezultatom 34:30.

Tim iz Slovenije imao je inicijativu u prvom poluvremenu koje je okončao sa jednim golom viška, međutim, Metaloplastika je u nastavku zaigrala kvalitetnije i čvršće u odbrani. To joj je omogućilo nekoliko brzih kontranapada poslije, a uz nekoliko tehničkih grešaka Slovenaca pobeda je bila neminovna.

Zanimljivo je da oba tima danas igraju protiv Izviđača, Metaloplastika od 15, a Butan plin od 21 čas.

Rukometaši Leotara poraženi su ubjedljivo od Vardara rezultatom 38:18 u posljednjoj utakmici prvog dana ovog turnira.

Od samog početka, aktuelni šampion Evrope, Vardar, nametnuo je svoj ritam igre, dok je Leotar pružio otpor u granicama svojih mogućnosti.

Vardar je juče pobijedio i banjalučki Borac sa 34:30.

Nakon utakmice trener RK „Leotar“ Darko Tavrić nije bio zadovoljan igrom svojih rukometaša.

„Nije mi se svidela borbenost mojih momaka i mislim da je to trebalo biti mnogo bolje. Sa previše respekta i bez puno borbe su stvari koje mi se nisu svidjele. Da li je to do Vardara ili do nas videćemo već sutra“ rekao je Tavrić.

RK Leotar će danas snage odmjeriti sa Borcem iz Banjaluke u meču koji će početi u 18 časova.

Izvor: Srpskainfo