Fudbaleri gatačke Mladosti su na startu Drugoligaške trke grupa „Istok“ u sezoni 2019/2020 godina na svom stadionu savladali su komšije, Sutjesku iz Foče rezultatom 2:1 i tako na najbolji mogući način otvorili ovu sezonu.

U susretu starih rivala, prvo poluvrijeme bilo je izuzetno dinamično ali mreže su mirovale sve do 66. minuta kada je povratnik u matični klub, Rajko Ćeranić koji je bio i najbolji igrač susreta, nakon maestralne asistencije Ivana Vukovića zatresao mrežu golmana Sutjeske Aleksandra Šehovca.

Ekipu Sutjeske predvodio je Duško Rašević, koji je svojevremeno sa uspjehom nosio dres gatačkog kluba.U 75 minutu igre Dejan Rašević je, pogodio prečku golmana Slobodana Guzine da bi na odbijenu loptu naletio Bojan Todorović i poravnao rezultat na 1:1. Кada su svi očekivali kraj utakmice i podjelu bodova u posljednjem minutu nadoknade susreta jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca Dragan Goranović pogodio je stativu, a najbolje se u šesnaestercu snašao najiskusniji, Bojan Mrković koji je pogodio mrežu gostiju i donio radost domaćinu i tri boda na startu novog prvenstva.

Gledalaca: 150
Strijelci; Ćeranić u 66 i Mrković 90+3 min za Mladost a Todorović u 75 min. za Sutjesku.

Sudije; Ikonić, Mitrović i Divčić (Bijeljina)
Žuti kartoni;Lozo, Кomnenić, Mrkaić i Mrković iz Mladosti i Mojović M, Mojović D, Vasiljević, Davidović i Šupić iz Sutjeske.

Crveni karton: trener Mladosti Popović u 90 minutu.

Mladost:Guzina S, Lozo, Mrkaić (od 81 min Delić), Mrković, Salatić, Goranović D, Bratić, Drakul, Vuković (od 78 min Guzina J), Кomnenić, Ćeranić.

U narednom 2 kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u subotu 17.08.2019 godine sa početkom u 17 i 30 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Zvorniku gdje će se sastati sa domaćom ekipom FК „Drina“ povratnikom iz Prve lige RS.